Како мажите реагираат на „Те сакам!“ – според хороскопскиот знак?


Како мажите реагираат на „Те сакам!“ – според хороскопскиот знак?

Моментот кога првпат ѝ изјавувате љубов на саканата личност, претставува навистина посебен чин. Меѓутоа, никогаш не знаете на каков одговор ќе наидете од другата страна. Што вели астрологијата на оваа тема?

kako-mazhite-reagiraat-na-te-sakam-spored-horoskopskiot-znak-1.png

Многумина сакаме да ги слушнеме двата слатки збора, ама не ни е лесно и самите да ги изговориме.

Ако она што ве плаши е туѓата реакција, тогаш паметно е да се подготвите за сите можни сценарија. А, има ли подобар љубовен советник од хороскопот?

kako-mazhite-reagiraat-na-te-sakam-spored-horoskopskiot-znak-2.jpg

Според астролозите, сите мажи различно реагираат на изјавата за љубов, зависно од ѕвездениот знак во кој се родени.

Еве што ќе одговори и направи секој од нив, штом му кажете „Те сакам!“:

Овен

kako-mazhite-reagiraat-na-te-sakam-spored-horoskopskiot-znak-3.png

Овните на секоја изјава за љубов ќе одговорат со двојно повеќе страст и романтика. Особено кога и тие самите се вљубени до уши.

Бик

kako-mazhite-reagiraat-na-te-sakam-spored-horoskopskiot-znak-4.png

Ако не се комплетно сигурни во сопствените чувства, Биковите нема така лесно ги прифатат двата збора. Но, штом тие ќе се осмелат да ги изустат, тогаш ваши се за навек.

Близнаци

kako-mazhite-reagiraat-na-te-sakam-spored-horoskopskiot-znak-5.png

Близнаците се мажи на кои мошне тешко им е да зборуваат за длабоки емоции. Кога е љубовта во прашање, тие неретко ја менуваат темата. Колачи, пиво, излегувања – што и да им падне на памет.

Рак

kako-mazhite-reagiraat-na-te-sakam-spored-horoskopskiot-znak-6.png

Кога Раковите ќе го ѝ го подарат своето срце на некоја личност, тоа обично е за целиот живот. Пред да одговорат со „Те сакам!“, мора да бидат целосно осигурани дека девојката сериозно размислува за нивната врска.

Лав

kako-mazhite-reagiraat-na-te-sakam-spored-horoskopskiot-znak-7.png

Гордите Лавови се свесни колку всушност се привлечни во очите на спротивниот пол. Затоа и намерно не прават од ова преголема помпа. Тие секако претпоставуваат дека сте вљубени во нив.

Девица

kako-mazhite-reagiraat-na-te-sakam-spored-horoskopskiot-znak-8.png

Мажите родени во знакот на Девица, баш и не се претерано зборлести. Меѓутоа, барем се пристојни и љубезни. Тие културно ќе ви се заблагодарат за искажаната љубов.

Уште 6 знаци на следната страна...Би можело да ве интересира:

Каков ефект има вашето его врз вас според хороскопскиот знак? Егото е нешто што ни е потребно за да се бориме за себе и да преживееме и воопшт...
На Овенот купете му боксерска вреќа, со Стрелецот гледајте глупава ком... Понекогаш сè што ни е потребно во животот е да знаеме дека некој е тука за нас к...
Еден хороскопски знак кој секоја жаба ја претвора во принц Алфа жена, амбициозна, дисциплинирана, организирана, трпелива, одговорна, одлучн...