Овенот сака да го убие шефот, Раковите „бројат овци“ - што ги мачи знаците пред спиење?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Чувар 22-07-2019
Sales Assistant 22-07-2019


Овенот сака да го убие шефот, Раковите „бројат овци“ - што ги мачи знаците пред спиење?

Многумина страдаат од несоница, а оние кои ја искусиле знаат колку е непријатна. Несоницата делува погубно не само по сонот и физичкото, туку и менталното здравје.

Sto-gi-maci-znacite-pred-spienje-01.jpg

Сепак, понекогаш и самите си ја предизвикуваме во добар дел, поради мислите пред спиење кои не можеме да ги контролираме. Некои ги мачат љубовни маки, други пари, трети пак работа…

Што најчесто размислува секој од знаците во Зодијакот пред заспивање кои му го скратуваат мирот и сонот?

ОВЕН

„Сакам да го убијам шефот. И ќе го убијам! Еве, утре, можам да му ставам нешто во кафето. Го мразам! Хммм…“.

БИК

„Боже, колку работа имам. На работа треба да напишам 100 мејлови, имам 3 состаноци, да отидам да купам подарок за роденден, па да испазарам за дома, леле стресов ќе ме убие еден ден“.

БЛИЗНАЦИ

„Уште не сум уморен, зошто си легнав? Не ми се спие. Можам да гледам филм. А да излезам некаде? Којзнае има ли некој буден сега“.

РАК

„Ајде спиј, колку обврски те чекаат утре, мижи, смири се, почни да броиш полека… 1 овца… 2 овци… 99 овци… зошто сум уште буден?“

ЛАВ

Си кажува вицеви во себе или се присетува на некое смешно видео што го гледал дента и се смее на глас. Подоцна се смее на шегите кои ги направил во текот на денот бидејќи - тој е најинтересен во друштвото.

ДЕВИЦА

„Ја мразам другарка ми, зошто е толку голема гуска? Зошто се мачи покрај таков дечко? Утре ќе ѝ кажам да му раскине… не, сега ќе ѝ пишам порака да го откачи (станува и го зема телефонот)“.

Уште 6 знаци кои не може да заспијат на следната страна...Би можело да ве интересира:

Лавот е ненаситен, Близнаците пробуваат 10 парчиња во гардеробата - зн... Сезона на огромни попусти. Време е да се подновите со некое парче облека, или не...
Со што ги одбивате луѓето од себе – според хороскопскиот знак? Како што постојат особини и постапки кои делуваат магнетски привлечни во туѓите ...
Каква енергија оддавате според хороскопскиот знак? Доволно е малку да се загледате во непозната личност за да почувствувате каква е...