Според Forbes: Кои хороскопски знаци имаат најголема шанса да станат богати и славни?


Според Forbes: Кои хороскопски знаци имаат најголема шанса да станат богати и славни?

Џорџ Клуни и Елен Деџенерис се дел од славните личности кои имаат огромна заработувачка. Што се во хороскоп?

spored-forbes-koi-horoskopski-znaci-ima-najgolema-shansa-da-stanat-bogati-i-slavni-01.jpg

Астролог ја анализираше листата на Forbes за 2018 за 100 најдобро платени познати личности и според неа направи проценка кои хороскопски знаци имаат најголема шанса да станат богати и славни.

Се разбира, сето ова е за забава:

Стрелец

Тие се со отворен ум, експериментираат и сакаат да го разберат светот околу нив, но не се добри за бизнис.

Само 2.7% од листата на најбогати се Стрелци.

spored-forbes-koi-horoskopski-znaci-ima-najgolema-shansa-da-stanat-bogati-i-slavni-02.jpg

Близнаци

Тие се духовити и брзи, но, како и нивниот знак, имаат тенденција да се колебаат околу својот идентитет.

Само 2.95% од листата на најбогати се Близнаци.

spored-forbes-koi-horoskopski-znaci-ima-najgolema-shansa-da-stanat-bogati-i-slavni-03.jpg

Риби

Тие се уметнички настроени и емпатични, но исто така и пасивни и не знаат со парите.

Само 7.88% од листата на најбогати се Риби.

spored-forbes-koi-horoskopski-znaci-ima-najgolema-shansa-da-stanat-bogati-i-slavni-04.jpg

Рак

Тие се многу интуитивни и емотивни, но често нерационални.

Само 8.02% од листата на најбогати се Ракови.

spored-forbes-koi-horoskopski-znaci-ima-najgolema-shansa-da-stanat-bogati-i-slavni-05.jpg

Овен

Тие се добри лидери, но имаат променливо расположение и краток фитил.

8.05% од листата на најбогати се Овни.

spored-forbes-koi-horoskopski-znaci-ima-najgolema-shansa-da-stanat-bogati-i-slavni-06.jpg

Скорпија

Тие се страстни и интелигентни, но и љубоморни и посесивни.

8.15% од листата на најбогати се Скорпии.

spored-forbes-koi-horoskopski-znaci-ima-najgolema-shansa-da-stanat-bogati-i-slavni-07.jpg

Уште 6 знаци на следната страна...Би можело да ве интересира:

Кои хороскопски знаци се најголеми соперници? Зошто со некои луѓе едноставно не се сложувате и честопати се расправате? Можеби...
3 хороскопски знаци на кои август ќе им донесе среќа во љубовта Ѕвездите и хороскопот не можат секогаш да им бидат наклонети на сите знаци, но з...
Овенот сака да го убие шефот, Раковите „бројат овци“ - што ги мачи зна... Многумина страдаат од несоница, а оние кои ја искусиле знаат колку е непријатна....