Хороскоп во една реченица - Што да очекува секој знак од 2019-та?


Хороскоп во една реченица - Што да очекува секој знак од 2019-та?

Новата година за многумина значи шанса за нов почеток. Сепак, понекогаш пред да планираат било што, луѓето сакаат да се посоветуваат со ѕвездите, планетите и астролозите.

horoskop-vo-edna-recenica-sto-da-ocekuva-sekoj-znak-od-2019-ta-01.jpg

На кратко, астролозите решија да ја сумираат 2019-та година во само една реченица, соодветна за секој хороскопски знак.

Што ќе ја одбележи вашата година? Што ќе ви се случува, што ќе треба да правите, а што да избегнувате?

Брз хороскоп за 1 минута во 1 реченица:

Овен

Ќе работите на сопствената трпеливост и подобро е да размислите пред да скокнете во некој проект или да застанете зад некоја идеја, ако сакате да почувствувате внатрешен мир и стабилност.

Бик

Ќе бидете активни и повеќе ќе се забавувате, обидувајќи се да ја промените вашата склоност кон комодитетот и стагнацијата, при што успешно ќе излезете од зоната на комфорот.

Близнаци

Ќе сфатите дека не мора постојано да правите нешто и дека некогаш смее да се опуштите и притоа да си дозволите еден цел ден само за себе, во кој ќе се оддалечите од светот и работата, а наместо тоа ќе правите нешто само за ваше лично задоволство.

Рак

Нема повеќе да дозволувате другите да ве гушат со нивните проблеми, бидејќи ќе сфатите дека тоа ве исфрла од колосек и ве вади од такт, а дури би можеле и да научите и како да се насмевнете на туѓите мани.

Лав

Ќе тежнеете кон тоа да правите убави и добри работи за луѓето кои ги сакате, не само во посебни прилики или од некаква корист, туку само за да им покажете дека се грижите и за среќа, луѓето ќе знаат да го ценат тоа.

Девица

Ќе ви стане јасно дека светот нема да се распадне ако ја оставите облеката на земја или ако чевлите не се симетрично распоредени во плакарот, ниту пак ако повремено сте трапави, и во целиот тој хаос ќе го пронајдете вашиот личен мир.

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

4 астро-парови кои се најдобар доказ дека спротивностите се привлекуваат Многу пати сме слушнале дека спротивностите се привлекуваат. Но, дали врските мо...
Со што ги одбивате луѓето од себе – според хороскопскиот знак? Како што постојат особини и постапки кои делуваат магнетски привлечни во туѓите ...
Што е најдоброто, а што најлошото кај вашиот хороскопски знак? Велат дека човекот е како паричка со две лица. Едното го чува само за себе ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg