Хороскоп во една реченица - Што да очекува секој знак од 2019-та? - Results from #1


Хороскоп во една реченица - Што да очекува секој знак од 2019-та?

horoskop-vo-edna-recenica-sto-da-ocekuva-sekoj-znak-od-2019-ta-02.jpg

Вага

Како знак кој сака да им угодува на другите, но и себеси, ќе сфатите дека понекогаш сепак треба да застанете цврсто на земја и да припазите на финансиите, бидејќи пренапорно работите за да се расфрлате со парите како да се ништо.

Скорпија

Полесно ќе го совладувате вашиот жесток темперамент и ќе бидете пообѕирни кон другите, откривајќи дека не сите луѓе се силни како вас, па не би сакале со своите импулсивни реакции да повредите некој за кого навистина се грижите.

Стрелец

Имате остар ум и сте директна личност, но сепак оваа година ќе биде воздржани и повеќе ќе внимавате на она што го кажувате, за вашите искрени коментари да не повредат сакани личности.

Јарец

Повеќе ќе се смеете и забавувате, кога ќе сфатите дека животот го сфаќате пресериозно, заради што досега низ годините сте биле тажни и молчаливи, кога другите биле полни со радост.

Водолија

Секогаш знаете да го дадете правилниот совет на другите, но досега ви било тешко да примите сугестија, што ќе се промени во 2019-та година и ќе ви донесе поголема емпатија, споделувајќи ги своите болки и разочарувања со блиските.

Риби

Заради вашата добронамерна природа, луѓето често знаат да ве искористат, но во 2019-та ќе научите повеќе да ѝ верувате на интуицијата, која ќе ве предупреди дека во светот постојат луѓе кои едноставно треба да ги избегнувате.

М. Д. | Црнобело / Фото: depositphotos.comБи можело да ве интересира:

4 астро-парови кои се најдобар доказ дека спротивностите се привлекуваат Многу пати сме слушнале дека спротивностите се привлекуваат. Но, дали врските мо...
Со што ги одбивате луѓето од себе – според хороскопскиот знак? Како што постојат особини и постапки кои делуваат магнетски привлечни во туѓите ...
Што е најдоброто, а што најлошото кај вашиот хороскопски знак? Велат дека човекот е како паричка со две лица. Едното го чува само за себе ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg