Со што ги одбивате луѓето од себе – според хороскопскиот знак?


Со што ги одбивате луѓето од себе – според хороскопскиот знак?

Како што постојат особини и постапки кои делуваат магнетски привлечни во туѓите очи, така има и карактеристики и дела што го предизвикуваат спротивниот ефект. А, што вели астрологијата на оваа тема?

so-shto-gi-odbivate-lugjeto-od-sebe-spored-horoskopskiot-znak-1.png

Едни знаци се прекумерно самобендисани. На втори, пак, јазикот им е побрз од паметот, па не внимаваат на кого и што кажуваат. А, трети се толку ранливи и осетливи, што на другите им е страв да им проговорат.

Еве со што ги одбивате луѓето од себе – според хороскопскиот знак:

Oвен

Кажувате нешта пред добро да размислите за нив. Последиците се еден куп повредени луѓе во вашата околина. Иако не го правите тоа намерно, сепак искреноста ви е честопати брутална.

so-shto-gi-odbivate-lugjeto-od-sebe-spored-horoskopskiot-znak-2.jpg

Бик

Цврсто се држите до личното мислење и не отстапувате од него по ниту една цена. Дури ни кога ќе ви докажат дека не сте во право, вам не ви паѓа на памет да попуштите со тврдокорниот став.

Близнаци

За волја на вистината, сакате да озборувате и прераскажувате муабети кои ви биле кажани во четири очи. Поради тоа луѓето лесно ја губат довербата во вас, мислејќи си дека истото ќе го сторите и со нивните тајни.

so-shto-gi-odbivate-lugjeto-od-sebe-spored-horoskopskiot-znak-3.jpg

Рак

Важите за личност која лесно може човек да ја повреди и навреди. Луѓето околу вас имаат чувство дека доволен е само еден погрешен збор, за подоцна да се соочи со бурна реакција од ваша страна.

Лав

Вам ви е битно постојано да сте во центарот на вниманието. И честопати делувате пренапорно во туѓите очи и уши. Незадоволни сте кога целата просторија не ве слуша додека говорите, што набрзо почнува да им оди на живци на другите.

so-shto-gi-odbivate-lugjeto-od-sebe-spored-horoskopskiot-znak-4.jpg

Девица

Ситничарите и до таа мера размислувате за непотребните детали, што неретко ги пропуштате далеку поважните работи. На нив воопшто не обрнувате внимание – а би требало.

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

Стрелецот остава хаос во кујната и поплава во бањата – Иритантни особини кај секој од хороскопските ... Оставањето неред зад себе, несмасноста или доцнењето, иако навидум се мали нешта...
Толкувања стари 200 години: Народен календар за сите 12 хороскопски знаци Народниот календар е книга која порано ја имало во речиси секој дом. Во него мож...
Каков ефект има вашето его врз вас според хороскопскиот знак? Егото е нешто што ни е потребно за да се бориме за себе и да преживееме и воопшт...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg