Лавот крши чаши, Вагата ве прекинува додека зборувате - Кога знаете дека знаците се изнервирани и ја достигнале точката на вриење?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 20-06-2019
Возач 20-06-2019
Продавач 20-06-2019


Лавот крши чаши, Вагата ве прекинува додека зборувате - Кога знаете дека знаците се изнервирани и ја достигнале точката на вриење?

Генерално добро си ги познаваме пријателите и најблиските, но можеме да почувствуваме дека нешто се случува со нив во моментот кога ќе почнат да се однесуваат невообичаено, надвор од нивните карактер.

Koga-znaete-deka-znacite-ja-dostignale-tockata-na-vrienje-01.jpg

Астрологијата тврди дека има одговор за секој од 12-те знаци во зодијакот. Кога Јарецот ќе ви спушти слушалка без никакво предупредување и објаснување… што е со останатите знаци?

Прочитајте за секој поединечно и дознајте кога знаците ја достигнуваат својата точка на вриење:

Овен – кога ќе почне да потчукнуваат со прстите, да тропкаат со нив по предмети и нервозно да тресат со коленото. Тогаш знаете дека нешто не е во ред со нив.

Бик – кога се движат напред-назад без престан и не дозволуваат никој да ги допре или да им рече што било.

Близнаци – кога не сте ги слушнале со денови, недели или месеци. Дури и кога ги гледате, тие не ви зборуваат ништо. Дефинитивно има место за паника.

Рак – ве бришат од телефонскиот именик. Од Фејсбук, од Инстаграм и Твитер, ве бришат целосно од нивниот живот. Не постоите повеќе за нив, ова е најдрастичната мерка која ја преземаат.

Лав – обидувајќи се да останат ладнокрвни и горделиви, кога Лавовите ќе земат и ќе скршат чаша, чинија или каков и да било предмет, време е за бегање.

Девица – се оддалечуваат од вас и се враќаат за 5 секунди само за да ви ја докажат сопствената поента. И повторно го повторуваат истиот процес.

Вага – ве прекинуваат во зборувањето. Не ви дозволуваат да завршите ниту една реченица и тоа го прават свесно и намерно.

Скорпија – кога прават долги паузи исполнети со незборување, ве гледаат со продорен поглед и гледате дека им се шират ноздрите од нервоза, подобро е само да се оддалечите од Скорпијата и да не погледнете наназад.

Стрелец – не ве сакаат околу нив. И ви го кажуваа тоа јасно и отворено. Појаснуваат дека им е потребен простор и време, а за вас нема место во нивниот живот во моментот.

Јарец – им зборувате по телефон, а тие ненадејно ви спуштаат слушалка. На следното јавување сфаќате дека се недостапни. Нема да ви одговорат ниту на една порака, на си го губете времето залудно.

Водолија – ве игнорираат, дури и да сте на 2 метра од нив. Си ја чепкаат косата, ноктите, давајќи ви до знаење дека дури и овие тривијални работи им се поинтересни од вас. Посакуваат само да исчезнете од нивниот видокруг.

Риби – упорни се да го слушнат она што го наумиле. Кога се крајно изнервирани во состојба се да ве гњават со часови, само да го слушнат одговорот кој си го замислиле во главата.

(О)Милена | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Секој хороскопски знак има еден ирационален страв кој не може да го на... Секој човек има по некој ирационален страв кој не претставува сериозна опасност,...
Лавот е ненаситен, Близнаците пробуваат 10 парчиња во гардеробата - зн... Сезона на огромни попусти. Време е да се подновите со некое парче облека, или не...
На Овенот купете му боксерска вреќа, со Стрелецот гледајте глупава ком... Понекогаш сè што ни е потребно во животот е да знаеме дека некој е тука за нас к...