Каков тип на поддршка ви е потребна во моментов според хороскопскиот знак?


Каков тип на поддршка ви е потребна во моментов според хороскопскиот знак?

Секој од нас поминува низ тешки периоди. Тогаш ни е потребна помош и поддршка со цел полесно да ги пребродиме бродоломите. Тогаш кога најмалку очекуваме, а добиваме зборови полни сочувство и поддршка, се чувствуваме охрабрени и посилни да продолжиме понатаму.

Kakov-tip-na-poddrska-vi-e-potrebna-spored-horoskopskiot-znak-01.jpg

Каков тип на поддршка, односно какви зборови за бодрење му се потребни на секој од знаците?

Што е пожелно да им кажете за да им го подобрите денот?

Овен

Ќе поминеш низ ова. Стресот нема да трае вечно. Оваа ситуација е само привремена. За неколку месеци, болката ќе стане само далечен спомен.

Бик

Во моментов, сè ти изгледа ужасно. Но, ќе се изненадиш себеси. Ќе постигнеш многу работи. Ќе продолжиш за чекориш кон сонот кој го имаш отсекогаш. Бидејќи тој ти е на дофат, толку е блиску. И ќе го оствариш.

Близнаци

Доколку мислиш да им покажеш колку далеку дотурка без другите како еден вид на одмазда, не прави го тоа. Одмазди се на тој начин што ќе научиш да се сакаш себеси. Најдобрата одмазда е да живееш одличен живот и да не ти биде гајле што мислат другите.

Рак

Ти заслужуваш среќа. Не дозволувај никој да ти каже поинаку. Имаш меко срце и љубезност што ретко се наоѓа кај луѓето. Секој би бил среќен да помине еден ден со тебе, а не пак цел живот.

Лав

Со тек на времето, сите твои вложени напори ќе ти се исплатат. Не го правиш ова залудно. Нешто ќе излезе на крајот од твојот вложен труд и напорната работа. Само треба да имаш трпение.

Девица

Не му дозволувај на скршеното срце да те натера засекогаш да се откажеш од љубовта. Не дозволувај еден неуспех да те натера да се откажеш од соништата кои ги имаш. Не дозволувај еден лош ден да те убеди дека целиот живот ти е за никаде.

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

Хороскоп во една реченица: Што да очекувате од 2018-та година? 2018-та година на некого ќе му донесе радост и убави моменти, на друг успех на п...
„Зошто се разбудив толку рано?“ - првата мисла на секој од знаците во новогодишното утро За некои е сосема обично утро како и секое друго. За други 1 јануари означува но...
Секој хороскопски знак има една цел која треба да ја оствари до крајот на пролетта - Која е вашата? Пролет е време за нови почетоци, промени и подобрување на животот на секое поле....

Најчитани неделава