Ја губат главата - Кои се шесте знаци кои се заљубуваат најбрзо и најсилно?


Ја губат главата - Кои се шесте знаци кои се заљубуваат најбрзо и најсилно?

Се „затрескуваат“ во рекордно можно време. Кога станува збор за љубовта и емоциите ретко умеат да размислуваат со „ладна“ глава.

ja-gubat-glavata-koi-se-sheste-znaci-koi-se-zlajubuvaat-najbrzo-i-najsilno-01.jpg

Додека за некои вљубувањето е еднакво на сложена математичка операција, за овие шест хороскопски знаци заљубувањето е песна… кои се тие?

РАК

Вие сте вљубени во љубовта. Да се вљубите ви доаѓа сосема природно, како јадење и пиење вода. Го гледате само најдоброто во луѓето, им пристапувате со розови очила и имате желба да бидете во состојба на постојана вљубеност.

Ви требаат само неколку секунди да прогласите „љубов на прв поглед“. Премногу сте поврзани со сопствените емоции и кога ќе ви проработат ги рушите сите ѕидови околу вас со цел луѓето полесно да ви се приближат.

И покрај тоа што ве повредиле во минатото никогаш не се откажувате од надежта дека следната личност којашто ќе ја запознаете е вашата сродна душа.

БИК

Кога ќе запознаете некој што веднаш ви „паѓа во очи“ не губите време, не глумите „лудило“ и не сакате да заобиколувате премногу. Сакате веднаш да ѝ се приближите на таа личност и да дознаете сè што ве интересира во врска со неа.

Вие всушност сакате што побрзо да откриете дали имате вистинска конекција со личноста, бидејќи не се задоволувате со просечна љубов и врски. Доколку ја почувствувате таа искра, таа поврзаност со личноста што сте ја запознале, нема да ви биде потребно многу време да се вљубите во неа.

Знаете точно што барате, па колку ќе го најдете едноставно не сакате да губите време и не можете да ги сопрете чувствата кои извираат од вас.

ВАГА

На сите им давате подеднакви шанси, познати сте по тоа што многу сте социјално активни, сакате да се дружите, па запознавањето на нови луѓе воопшто не ви претставува проблем.

Посакувате рамнотежа и хармонија во животот, а ова ве тера брзо да се вљубите во некој за којшто сте убедени дека е вистинската личност за вас, вашата сродна душа.

Можно е да покажете мало двоумење на почетокот, но ретко кој може да ве прелаже. Не ви е потребно премногу време да откриете дали оваа личност ве заслужува вас и вашето внимание. Доколку одговорот е потврдена, се вљубувате брзо и силно.

Уште 3 хороскопски знаци на следната страна...Би можело да ве интересира:

Со што ги одбивате луѓето од себе – според хороскопскиот знак? Како што постојат особини и постапки кои делуваат магнетски привлечни во туѓите ...
Каков ефект има вашето его врз вас според хороскопскиот знак? Егото е нешто што ни е потребно за да се бориме за себе и да преживееме и воопшт...
Скорпиите се премногу љубоморни, Рибите простуваат брзо - Што мрази се... Секој од нас има лоши страни и маани за кои е целосно (не)свесен. Според ас...