Според хороскопот: Кои мажи и жени имаат највозбудлив љубовен живот?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Фризеркa 28-05-2020


Според хороскопот: Кои мажи и жени имаат највозбудлив љубовен живот?

Кога се имагинацијата и фантазиите во прашање, другите знаци едноставно не можат да се мерат со нив. 

spored-horoskopot-koi-mazhi-i-zheni-imaat-najvozbudliv-ljuboven-zhivot-1.png

Сигурно досега сте сретнале мажи и жени, чијшто љубовен живот секогаш звучи поинтересен од вашиот. Голема е веројатноста дека причината е хороскопскиот знак во кој се родени.

spored-horoskopot-koi-mazhi-i-zheni-imaat-najvozbudliv-ljuboven-zhivot-2.jpg

Многумина би претпоставиле дека станува збор за Скорпиите, бидејќи зрачат со неверојатна сексуална енергија, односно важат за еден од најстраствените претставници на Зодијакот.

spored-horoskopot-koi-mazhi-i-zheni-imaat-najvozbudliv-ljuboven-zhivot-3.jpg

Сепак, не е така. Водолиите се тие кои почесто од сите други, може да се пофалат со возбудлив љубовен живот. А, истото го потврдува и британско истражување спроведено на оваа тема.

spored-horoskopot-koi-mazhi-i-zheni-imaat-najvozbudliv-ljuboven-zhivot-4.jpg

Зошто? Водолиите не се срамат од сопствените желби и имагинации, додека сексот го доживуваат како забавна авантура. Спремни се да испробуваат новини со партнерите, како и да ги споделат дури и најинтимните фантазии, без страв дека можеби погрешно ќе бидат разбрани.

spored-horoskopot-koi-mazhi-i-zheni-imaat-najvozbudliv-ljuboven-zhivot-5.jpg

Посебно се активни во текот на сончевата сезона, поради што им е и омиленото годишно доба. Затоа, нека не ве изненади ако во текот на одморот, се препуштите на летните мечти со момче или девојка, баш во знакот на Водолија. Возбудата е загарантирана!

spored-horoskopot-koi-mazhi-i-zheni-imaat-najvozbudliv-ljuboven-zhivot-6.jpg

M. A. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Љубовен хороскоп за јуни 2020: Биковите ќе се заљубат во пријател, Водолиите ќе почнат заеднички жив... Почетокот на месец јуни кај многу парови ќе донесе тензични односи, љубомора и н...
Љубовен хороскоп за јуни 2018: Овните ги очекува возбудлива игра, Близнаците - паралелна авантура Летото е пред самиот праг, но што може да очекувате во љубовните односи? Ле...
Љубовен хороскоп за септември 2019: Овните - љубов со погрешна личност, Девиците - очајни по компром... Љубовни маки или реализирање на љубовните соништа, што ви носат ѕвездите овој се...

Спонзорирани линкови: