Кој цитат најдобро ве опишува според хороскопскиот знак?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Оператор 23-01-2020


Кој цитат најдобро ве опишува според хороскопскиот знак?

„Астрологијата е животниот еликсир за човештвото“ рекол Алберт Ајнштајн, а претставувала инспирација и за многу писатели, психолози, уметници и филозофи.

Koj-citat-najdobro-ve-opisuva-spored-horoskopskiot-znak-01.jpg

Таа воедно ни го открива карактерот на секој од 12-те знаци, но дали сте се запрашале кој цитат најблиску ве опишува какви сте како личност? Пронајдете го својот хороскопски знак и прочитајте го својот цитат:

ОВЕН

Овните се силни, одлучни, амбициозни, луѓе од акција и лојални. Тие може да го остварат сето она што ќе го посакаат.

Цитат: „Јас сум господар на својата судбина. Ја сум капетан на својата душа“ – Вилијам Ернест Хенли.

БИК

Биковите се најстабилниот знак во Зодијакот. Смирени се и имаат неверојатна внатрешна сила. Никогаш со сигурно нема да знаете дали на Бикот му е навистина тешко, бидејќи тоа нема да го покаже тоа.

Цитат: „Тоа што нема да те убие, ќе те направи посилен“ – Фридрих Ниче.

БЛИЗНАЦИ

Ова е најдружељубивиот знак од сите 12. Близнаците се забавни, лесно се адаптираат кон нови ситуации, а секоја дружба со нив претставува вистинско задоволство.

Цитат: „Денот без смеа е потрошен ден“ – Чарли Чаплин.

РАК

Емотивни и сентиментални, Раковите се познати по своето нежно срце, но и по склоноста да избегаат кога работите ќе станат малку комплицирани. Тие се мудри, искрени и лесно простуваат.

Цитат: „На крајот се важни само три работи: Колку си љубел, колку си живеел нежно и колку грациозно си се откажал од работите кои не биле наменети за тебе“ – Буда.

ЛАВ

Лавовите се родени да владеат со светот. Тие се самоуверени, харизматични, бестрашни и уживаат во туѓото внимание.

Цитат: „Вашата љубов е прави посилен, а вашата омраза несопирлив“ – Кристијано Роналдо

ДЕВИЦА

Вистински аналитичари, многу прагматични, а решавањето на проблемите им е во крвта. Секогаш им излегуваат во пресрет на оние на кои им е потребна помош.

Цитат: „Денес не си живеел доколку не му помогнал на некого кој не може да ти ја возврати помошта“ – Џон Банјан

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

По кои карактеристики се издвојуваат луѓето родени во јули? Дури и кога им е најтешко, кога се несреќни, под стрес или преморени, овие луѓе ...
Се потпира сама на себе, фатално е привлечна – Зошто Скорпиjата е моќен хороскопски знак? Едни од ретките кои се способни да се издигнат после секој пораз и да одат со ви...
6 причини зошто на сите ни треба Водолија пријател во животот Луѓето родени во знакот на Водолија се оптимисти, имаат одлични комуникативни сп...