Што треба да направи секој хороскопски знак до крајот на октомври 2019-та?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Doktor 03-06-2020


Што треба да направи секој хороскопски знак до крајот на октомври 2019-та?

Октомври е веќе при крај, но тоа не значи дека немате време да направите нешто за себе до крајот на месецот.

shto-treba-da-napravi-sekoj-horoskopski-znak-do-krajot-na-oktomvri-2019-ta-01.jpg

Веројатно секој ден сте преплавени со обврски, па не ни помислувате на активност што ја сакате или што е добра за вас.

Затоа, послушајте ја астрологијата и погледнете што треба да направите за себе до крајот на овој месец.

Овен

Конечно искористете го слободниот ден што ви е навистина потребен. Одвојте барем еден ден во кој нема да одговарате на пораките и мејловите и нема да си создавате стрес за работата.

shto-treba-da-napravi-sekoj-horoskopski-znak-do-krajot-na-oktomvri-2019-ta-02.jpg

Бик

Бидејќи постојано сте во затворена просторија, обидете се да поминете еден ден на отворено, во природа. Овој ден уживајте во сонцето и заборавете на вашата соба.

shto-treba-da-napravi-sekoj-horoskopski-znak-do-krajot-na-oktomvri-2019-ta-03.jpg

Близнаци

До крајот на октомври, организирајте семеен ден. Соберете го целото семејство и направете вечера, организирајте пикник или правете што било заедно. 

shto-treba-da-napravi-sekoj-horoskopski-znak-do-krajot-na-oktomvri-2019-ta-04.jpg

Рак

Одвојте еден ден само за себе. Овој ден бидете себични и не правете услуги никому, освен себе си. На овој ден, фокусот нека ви биде насочен кон себе.

shto-treba-da-napravi-sekoj-horoskopski-znak-do-krajot-na-oktomvri-2019-ta-05.jpg

Лав

До крајот на месецот одвојте еден ден за „мамење“. Овој ден не грижете се за исхраната и линијата и пијте и јадете што и да посакате. Најважното е воопшто да не чувствувате вина.

shto-treba-da-napravi-sekoj-horoskopski-znak-do-krajot-na-oktomvri-2019-ta-06.jpg

Девица

Вам ви е потребен еден „мрзлив“ ден, па обидете се да го направите тоа до крајот на октомври. Одвојте еден ден во кој нема да правите ништо. Само релаксирајте се и одморете.

shto-treba-da-napravi-sekoj-horoskopski-znak-do-krajot-na-oktomvri-2019-ta-07.jpg

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

Хороскоп во една реченица: Што да очекувате од 2018-та година? 2018-та година на некого ќе му донесе радост и убави моменти, на друг успех на п...
Секој хороскопски знак има еден ирационален страв кој не може да го надмине – кој е вашиот? Секој човек има по некој ирационален страв кој не претставува сериозна опасност,...
Лавот е ненаситен, Близнаците пробуваат 10 парчиња во гардеробата - знаците на организирана шопинг т... Сезона на огромни попусти. Време е да се подновите со некое парче облека, или не...

Спонзорирани линкови:

Најчитани неделава