Не влегувајте во дискусија со Лав - нема да победите: 5 работи кои можеби не сте ги знаеле за знаците
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Account Manager 28-02-2020
Менаџер 28-02-2020


Не влегувајте во дискусија со Лав - нема да победите: 5 работи кои можеби не сте ги знаеле за знаците

Астрологијата е интересна и особено забавна наука која секогаш остава простор за интерпретација и откривање на нови нешта за секој од 12-те знаци во Зодијакот.

5-cudni-raboti-za-sekoj-od-znacite-01.jpg

За секој од нив важат неколку „чудни работи“ па време е да ги прочитате и да се соочите со реалноста – дали навистина се препознавате во следните констатации поврзани со вашиот хороскопски знак?

ОВЕН

- Кога ќе го повредите нема повторно да ви прозбори и ќе ве напушти веднаш.

- Овенот обожава добар хумор, особено во друштвото на најдобрите пријатели.

- Со текот на времето сè им станува здодевно и постојано посакуваат изненадувања во животот.

- Овенот е секогаш во право. АМА СЕКОГАШ! Не прифаќа никакви забелешки на својата сметка.

- Совршената жена за мажот во знакот на Овен е мешавина на професорка и порно ѕвезда.

ne-vleguvajte-vo-diskusija-so-lav-nema-da-pobedite-5-raboti-koi-mozhebi-ne-ste-gi-znaele-za-znacite-2.jpg

БИК

- Бикот го создава својот мал, совршен свет подалеку од сите други. Честопати чувствува дека никој друг не го разбира.

- Доколку Бикот ви се лути за нeшто, се препорачува да кренете раце, бидејќи простувањето е речиси невозможна мисија.

- Бикот обожава да е во друштво на забавни луѓе. Доколку сте склони кон драми, подобро е да се држите понастрана од него.

- Иако го опишуваат како „див“ знак, Бикот секогаш се обидува да ги реши недоразбирањата на мирољубив начин.

- Бикот понекогаш може да ви каже дека не му е гајле за вас, нo длабоко во себе знае дека лаже.

ne-vleguvajte-vo-diskusija-so-lav-nema-da-pobedite-5-raboti-koi-mozhebi-ne-ste-gi-znaele-za-znacite-3.jpg

БЛИЗНАЦИ

- Близнаците никогаш не доцнат, во принцип сите други подрануваат.

- Доколку мислите дека Близнаците премногу зборуваат, вистината е дека всушност се многу срамежливи.

- Близнаците се многу лојални и верни кон пријателите, но доколку некој вистински ги повреди - не даваат втора шанса.

- Имаат одлична смисла за хумор. Ама баш многу. Дотолку што стануваат напорни со нивните шеговити досетки!

- Лесно може да ги вознемирите и изнервирате.

ne-vleguvajte-vo-diskusija-so-lav-nema-da-pobedite-5-raboti-koi-mozhebi-ne-ste-gi-znaele-za-znacite-4.jpg

РАК

- Ракот е еден од најверните знаци во Зодијакот.

- Тие не го отвораат лесно своето срце, но кога ќе го сторат тоа знајте дека вечно сте врежани во нивното.

- Раковите навистина ја сакаат својата мајка! МНОГУ!

- Честопати поминуваат низ „депресивни фази“ без некоја посебна причина.

- Раковите им се особено лојални на пријателите и семејството.

ne-vleguvajte-vo-diskusija-so-lav-nema-da-pobedite-5-raboti-koi-mozhebi-ne-ste-gi-znaele-za-znacite-5.jpg

ЛАВ

- Во еден момент може да биде вљубен до уши, а веќе во другиот да посака да ја запали куќата без некоја посебна причина.

- Лавовите најчесто го прават она што го сакаат и кога сакаат, без да се консултираат со никого.

- Лавот ќе направи сè за да бидете вистински среќни.

- Не обидувајте се да влезете во дискусија со Лавот. Никогаш нема да победите.

- Лавот се сака самиот себеси. Немојте да очекувате да ве сака вас повеќе.

ne-vleguvajte-vo-diskusija-so-lav-nema-da-pobedite-5-raboti-koi-mozhebi-ne-ste-gi-znaele-za-znacite-6.jpg

ДЕВИЦА

- Девицата премногу ги анализира работите. Во состојба се да ги анализираат работите со часови со цел да пронајдат некој проблем.

- Никогаш не мируваат. Дури и кога спијат, тие потсвесно го планираат наредниот ден.

- Девицата сака секогаш да биде вљубена, а од друга страна живее со стравот дека никогаш нема да пронајде некој што навистина ќе го/ја сака.

- Доколку ви е лута за нешто бидете сигурни дека Девицата ќе ви го каже тоа.

- Девицата е убедливо најверниот знак во Зодијакот.

ne-vleguvajte-vo-diskusija-so-lav-nema-da-pobedite-5-raboti-koi-mozhebi-ne-ste-gi-znaele-za-znacite-7.jpg

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

Хороскоп во една реченица: Што да очекувате од 2018-та година? 2018-та година на некого ќе му донесе радост и убави моменти, на друг успех на п...
Најголемата иронија кај секој хороскопски знак Сите 12 знаци во Зодијакот си имаат темна, иронична страна која вешто се обидува...
Секој хороскопски знак има еден ирационален страв кој не може да го надмине – кој е вашиот? Секој човек има по некој ирационален страв кој не претставува сериозна опасност,...

Најчитани неделава