Како секој хороскопски знак ќе го „преживее“ петок 13-ти?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Account Manager 28-02-2020
Менаџер 28-02-2020


Како секој хороскопски знак ќе го „преживее“ петок 13-ти?

Петок 13-ти е застрашувачки ден за многумина, посебно за оние суеверните кои сметаат дека е баксузен.

kako-sekoj-horoskopski-znak-ke-go-prezivee-petok-13ti-001.jpg

Астролозите ги именуваа опасностите со кои секој знак од Зодијакот се соочува на овој ден и понудија 3 решенија како да го „преживеат“ овој, па и секој следен петок 13-ти:

Овен

 • Подобро да ги контролира емоциите.
 • Да избегнува нови познанства.
 • Да избегнува да се доверува на луѓето.

Бик

 • Да не брза со заклучоците.
 • Да не им верува на непознати лица.
 • Најлесно ќе помине ако избегнува важни преговори и состаноци.

Близнаци

 • Подобро да ги контролира негативните мисли и емоции.
 • Да не дозволи да надвладеат фантазиите и илузиите.
 • Да гледа на проблемите низ попозитивна призма.

Рак

 • Да не ги решава проблемите на другите луѓе.
 • Да одговара на секоја ситуација и да не одложува важни разговори.
 • Да најде меѓусебно разбирање со саканата личност.

Лав

 • Да се потпре на интуицијата.
 • Да ги напушти гласните забави и пиењето јаки алкохоли.
 • Искреноста ќе ви донесе само кавги, па проценете кога може да кажете бела лага.

Девица

 • Користете ги домашните апарати со посебно внимание.
 • Не возете, посебно со поголема доза на алкохол од дозволената.
 • Да не поминувате многу време на јавно место.

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

Хороскоп во една реченица: Што да очекувате од 2018-та година? 2018-та година на некого ќе му донесе радост и убави моменти, на друг успех на п...
Секој хороскопски знак има еден ирационален страв кој не може да го надмине – кој е вашиот? Секој човек има по некој ирационален страв кој не претставува сериозна опасност,...
Викенд, недела, месец? Колку одмор му треба на секој хороскопски знак? На некого му е доволен викенд, на некој му се доволни 7 до 10 дена, а некој сака...

Најчитани неделава