Како секој хороскопски знак ќе ги „преживее“ празниците?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 29-03-2020
ВОЗАЧИ 27-03-2020


Како секој хороскопски знак ќе ги „преживее“ празниците?

kako-sekoj-horoskopski-znak-ke-gi-prezivee-praznicite-3.jpg

Вага

Ако сакате да поминете мирно и спокојно овие празници, ќе мора отворено да зборувате за вашите емоции. Ако нешто ви пречи – кажете го гласно.

Секако, внимавајте на тонот да не звучите луто и нападно, но не си го уништувајте одморот така што ќе го поминете намуртени. Бидете искрени.

Скорпија

На Скорпиите им е тешко да веруваат и да се отворат пред луѓето, но тоа е тоа што ви е неопходно за време на овие празници.

Препуштете се на емоциите и славете ги празниците согласно на вашите желби. Гушнете некого, кажете „те сакам“ или напишете емотивно писменце на блиските.

Стрелец

Стрелците секогаш се на сите страни, не можат да се фокусираат, летаат и се губат, постојано нешто планираат и мислат како да го изиграат следниот чекор.

Единствениот совет кој ви треба за овие празници е – бидете присутни во моментот. Уживајте во сегашноста и во она што е пред вас.

kako-sekoj-horoskopski-znak-ke-gi-prezivee-praznicite-4.gif

Јарец

Баш како и Девиците, така и Јарците сакаат да ги имаат работите под контрола. Но, немојте! Опуштете се и забавувајте се.

Најважно – престанете да се жалите и да давате песимистични коментари. Искористете го максималното време за забава, за да не се каете што празниците едноставно ви летнале.

Водолија

Водолиите по природа се опуштени, но недостаток им е што секогаш знаат сè и за сè сакаат да бидат во право.

Па, ако сакате безболно да ги поминете празниците – не навлегувајте во дискусии со роднините и пријателите на непријатни теми. Не се ставајте во ситуација со часови да се објаснувате кој е во право.

Риби

Рибите мора да ги заборават лошите работи кои им се случија во 2019-та и да не ги раскажуваат на празничната трпеза.

Луѓето се расположени за време на празниците и не сакаат емоционални вампири кои им ја црпат среќата. За да не останете да славите сами – престанете да се жалите.

М. Д. | ЦрнобелоБи можело да ве интересира:

Каква жена му треба според хороскопскиот знак: На Бикот забавна, на Скорпијата посветена Пред да се впуштите во нова врска или да се врзете на било кој начин, прво откри...
Практични совети за секој хороскопски знак Хороскопскиот знак има огромно влијание врз карактерот на личностите и начинот н...
Годишен хороскоп за 2018-та - Вага Во оваа година мора да обрнете повеќе внимание на здравјето, додека не е доцна. ...

Спонзорирани линкови: