„Зошто се разбудив толку рано?“ - првата мисла на секој од знаците во новогодишното утро
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Account Manager 28-02-2020
Менаџер 28-02-2020


„Зошто се разбудив толку рано?“ - првата мисла на секој од знаците во новогодишното утро

За некои е сосема обично утро како и секое друго. За други 1 јануари означува нов почеток, вртење на нов лист и многу новогодишни одлуки кои најчесто паѓаат во вода после неколку недели.

Prvata-misla-na-sekoj-od-znacite-vo-novogodisnoto-utro-01.jpg

Сепак, после лудата новогодишна забава, на секој од знаците во Зодијакот му поминува по некоја мисла веднаш по будењето. Која е првата инстинктивна мисла кај секој од нив?

Овен: Оваа година ќе биде моја, само моја! Ќе добијам унапредување по секоја цена!

Бик: Зошто се разбудив толку рано? Цела година плачам за спиење, мораше ли на 1 јануари да се разбудам како за на работа?

Близнаци: Каде ми е паричникот? Зошто имам толку малку пари во него? А мобилниот каде сум го ставил?

Рак: Се надевам дека оваа година нема да ми донесе толку многу лоши моменти како минатата. И дека нема да плачам толку многу.

Лав: Каков убав дечко запознав вчера. Се надевам ќе го видам вечерва пак. Добро, малку сум предобра за него, ама сакам да го видам.

Девица: Каков неред! Нема да биде лошо да станам и да зачистам малку… најдобро е да се влезе во новата година со чист дом. Среден дом – средени мисли.

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

Каква жена му треба според хороскопскиот знак: На Бикот забавна, на Скорпијата посветена Пред да се впуштите во нова врска или да се врзете на било кој начин, прво откри...
Каков ефект има вашето его врз вас според хороскопскиот знак? Егото е нешто што ни е потребно за да се бориме за себе и да преживееме и воопшт...
Него го посакува секоја жена: Кој е најдобриот сопруг според хороскопот? Иако сите имаат различни вкусови, желби и очекувања, сепак сите жени сакаат на к...

Најчитани неделава