3 хороскопски знаци кои најчесто остануваат заљубени во бившите


3 хороскопски знаци кои најчесто остануваат заљубени во бившите

Во просек, на човек му се потребни 3 месеци за да ја преболи бившата љубов, вели едно истражување од 2017-та година.

3-horoskopski-znaci-koi-najcesto-ostanuvaat-zaljubeni-vo-bivsite-001.jpg

Но, некои луѓе без оглед на тоа колку време поминало, не можат да ги заборават бившите.

Ако се водиме според хороскопот, во кои 3 знаци најчесто се раѓаат луѓето кои тешко ја преболуваат бившата љубов?

Бик

Ова е знак кој тешко се препушта на емоциите и тешко се заљубува, па затоа кога еднаш ќе стигне до тоа ниво, уште потешко заборава.

Биковите ги обожаваат сите партнери до ниво на сродна душа. Дури и кога ќе доживеат љубовна бура, се борат да ги пребродат сите проблеми и да ги поправат работите.

Скорпија

Припадниците на овој знак не го вложуваат своето време и својата енергија во било кој. Потребно им е долго време за да се заљубат и прилично се опседнати кога тоа ќе се случи.

Сакаат да ги идеализираат своите партнери, па го форсираат останувањето во контакт, дури и откако ќе раскинат.

Риби

Нивните емоции никогаш не исчезнуваат. Љубовта ја гледаат низ розови очила и сакаат да ја идеализираат љубовната ситуација.

Дури и кога ќе се случи љубовен крах, Рибите се трудат да останат присутни во животот на бившата љубов, а неретко и ги гушат со своите романтични гестови, иако не се во врска.

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Што предизвикува страв од љубовта кај секој хороскопски знак? Љубовта некогаш ги влече од луѓето нивните најголеми стравови, а некои пак, се с...
Годишен хороскоп за 2018-та - Риби Рибите ќе имаат енергична 2018 година со голем напредок на поле кариера и љубов....
Какви се хороскопските знаци кога ќе ви дојдат на гости? Поканата за ручек или вечера во топлината на домот, отсекогаш се сметала за одли...

Најчитани неделава