Скорпиите се жалат, Раковите се преправаат дека не им е ништо: Какви се хороскопските знаци кога ќе настинат?


Скорпиите се жалат, Раковите се преправаат дека не им е ништо: Какви се хороскопските знаци кога ќе настинат?

Хороскопот влијае на бројни карактеристики, начини на однесување и работи кои ги сакаме или мразиме, па може да влијае и на тоа како се однесуваме кога настинката ќе нè совлада.

skorpiite-se-zalat-rakovite-se-prepravaat-deka-ne-im-e-nisto-kakvi-se-horoskopskite-znaci-koga-ke-nastinat-01.jpg

Кој легнува на „смртна постела“ од обична настинка, а кој се преправа дека не му е ништо?

Овен

Ништо не го прашувајте кога е болен. Може да ви се развика на најобични прашања како: Дали измери температура и сакаш ли да ти направам чај? И тоа само затоа што се нервира што е врзан за креветот.

Бик

Ако го прашате Бикот, тој воопшто не е хипохондрик, туку само внимателен кога се работи за здравјето. На првото протекување на носот – Бикот веќе е кај матичниот по апчиња.

Близнаци

Близнаците наутро ќе му се јават на шефот да му се жалат колку се болни и ништо не можат да прават. Но, веќе попладне чудесно оздравуваат и го користат денот за дружење со пријателите.

Рак

Болни? Раковите никогаш не се болни. Одбрамбен механизам им е да се преправаат дека никогаш не им требаат апчиња или лекар.

Лав

Медицинските маски се распродадени? Веројатно Лавовите ги изнакупиле сите. Обожаваат брзопотезни решенија и ќе направат сè што можат, само да не стигнат до лекар.

Девица

Девиците трпат само за домашните и колегите да не ги остават на цедило. Високата температура и болното грло нема да ги спречи да си ги завршат обврските. Стискаат заби, колку и да се чувствуваат лошо.

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

10 работи кои треба да ги знаете пред да влезете во врска со Овен Официјално започна сезоната на Овен, а по тој повод откриваме неколку работи за ...
Што предизвикува страв од љубовта кај секој хороскопски знак? Љубовта некогаш ги влече од луѓето нивните најголеми стравови, а некои пак, се с...
Какви се хороскопските знаци кога ќе ви дојдат на гости? Поканата за ручек или вечера во топлината на домот, отсекогаш се сметала за одли...

Најчитани неделава