Како 12-те хороскопски знаци ја поднесуваат домашната изолација?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 29-03-2020
ВОЗАЧИ 27-03-2020


Како 12-те хороскопски знаци ја поднесуваат домашната изолација?

На сите сега ни треба мала разонода и пауза од сериозните, лоши вести.

kako-12te-horoskopski-znaci-ja-podnesuvaat-domasnata-izolacija-03_resize.jpg

Тогаш, зошто да не проверите какви сте кога сте во домашна изолација, судејќи по вашиот хороскопски знак?

Овен

Овенот е секогаш подготвен со неопходните намирници, па така социјалното дистанцирање не му дојде нагло. Гордо ќе ви раскаже некоја анегдота за конзервираната храна и кутијата за прва помош. Овенот е секогаш подготвен за криза.

Бик

Дистанцирањето не му паѓа тешко, бидејќи одамна ја има докторирано темата изолација. Сака тросед, добра серија и пица со достава, па без проблем се прилагодува на новата ситуација. Дури и со задоволство ќе сподели листа на серии кои треба да ги изгледате.

Близнаци

Близнаците се стручњаци за филмови и серии, но знаат да препорачаат и добра книга. Времето во изолација го користат за работа на себе, а попатно ќе ги прередат полиците едно 10 пати, бидејќи не можат да седат мирни.

kako-12te-horoskopski-znaci-ja-podnesuvaat-domasnata-izolacija-02_resize.jpg

Рак

Со задоволство се грижи за домашните и ќе готви и пере во поголеми количини од вообичаено. Додека сите сакани му се под контрола – Ракот ќе биде најсреќен.

Лав

Иако сакаат големи друштва, Лавовите се посебно внимателни за своето здравје, па на пријателите внимателно ќе им ја објаснат ситуацијата. Редовно листаат по Инстаграм, за да не пропуштат некој трач или случување.

Девица

Од Овенот, единствено Девицата е поподготвена за ваква ситуација. Апсолутната кралица на практичноста и внимателноста, ништо не може да ја изненади. По 100 пати дневно ги мие рацете и ги потсетува сите дека не смее да го допираат лицето.

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

Каква жена му треба според хороскопскиот знак: На Бикот забавна, на Скорпијата посветена Пред да се впуштите во нова врска или да се врзете на било кој начин, прво откри...
„Зошто се разбудив толку рано?“ - првата мисла на секој од знаците во новогодишното утро За некои е сосема обично утро како и секое друго. За други 1 јануари означува но...
Римски љубовен хороскоп: Кој знак е вашата сродна душа? Римјаните верувале  дека во посебни услови гатањето може да ви помогне да с...