Како 12-те хороскопски знаци ја поднесуваат домашната изолација?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Фризеркa 28-05-2020


Како 12-те хороскопски знаци ја поднесуваат домашната изолација?

kako-12te-horoskopski-znaci-ja-podnesuvaat-domasnata-izolacija-01_resize.jpg

Вага

Ги чита сите вести за вирусот и прва ги објавува на социјалните мрежи. Споделува едукативни текстови на тема пандемија и хигиена. Ако ви треба било каков податок – јавете ѝ се на Вагата и очекувајте долга лекција.

Скорпија

Само што донесе одлука дека е време да излезе од дома после толку месеци, Скорпијата мора да се врати во својата комфор зона. Па, ќе продолжи со сериите од таму каде застанала. Ќе издржи и 3 месеци ако треба, со задоволство.

Стрелец

Стрелецот ги откажа сите свои патувања, бидејќи сепак здравјето му е поважно од авантурата. Ќе надокнади кога ситуацијата ќе се смири. Сега му останува само да седи на Инстаграм и да гледа убави вили, плажи и егзотични хоризонти.

kako-12te-horoskopski-znaci-ja-podnesuvaat-domasnata-izolacija-04_resize.jpg

Јарец

Не паничи, па затоа го користи секој ден максимално. Веќе има направено распоред на активности. Ако мислевте дека може да го добиете на телефон сега кога е дома, грешите, бидејќи и за тоа има соодветно време во распоредот.

Водолија

На никој не му треба толку изолација колку на Водолиите. Сепак, кога ќе им кажете дека нешто не смеат и им е забрането, тогаш желбата се појачува. За среќа, доволно се совесни, па само ќе ви досаѓаат да направите video call.

Риби

Чувствителните Риби најлесно ќе се прилагодат на ситуацијата, со оглед на тоа што сакаат мали, интимни дружби. Единствено тешко им паѓа што не можат да ги искажат емоциите во облик на прегратки кога и да посакаат.

М. Д. | ЦрнобелоБи можело да ве интересира:

„Зошто се разбудив толку рано?“ - првата мисла на секој од знаците во новогодишното утро За некои е сосема обично утро како и секое друго. За други 1 јануари означува но...
Римски љубовен хороскоп: Кој знак е вашата сродна душа? Римјаните верувале  дека во посебни услови гатањето може да ви помогне да с...
Какви се хороскопските знаци кога ќе ви дојдат на гости? Поканата за ручек или вечера во топлината на домот, отсекогаш се сметала за одли...

Спонзорирани линкови: