Како 12-те хороскопски знаци ја поднесуваат домашната изолација?


Како 12-те хороскопски знаци ја поднесуваат домашната изолација?

На сите сега ни треба мала разонода и пауза од сериозните, лоши вести.

kako-12te-horoskopski-znaci-ja-podnesuvaat-domasnata-izolacija-03_resize.jpg

Тогаш, зошто да не проверите какви сте кога сте во домашна изолација, судејќи по вашиот хороскопски знак?

Овен

Овенот е секогаш подготвен со неопходните намирници, па така социјалното дистанцирање не му дојде нагло. Гордо ќе ви раскаже некоја анегдота за конзервираната храна и кутијата за прва помош. Овенот е секогаш подготвен за криза.

Бик

Дистанцирањето не му паѓа тешко, бидејќи одамна ја има докторирано темата изолација. Сака тросед, добра серија и пица со достава, па без проблем се прилагодува на новата ситуација. Дури и со задоволство ќе сподели листа на серии кои треба да ги изгледате.

Близнаци

Близнаците се стручњаци за филмови и серии, но знаат да препорачаат и добра книга. Времето во изолација го користат за работа на себе, а попатно ќе ги прередат полиците едно 10 пати, бидејќи не можат да седат мирни.

kako-12te-horoskopski-znaci-ja-podnesuvaat-domasnata-izolacija-02_resize.jpg

Рак

Со задоволство се грижи за домашните и ќе готви и пере во поголеми количини од вообичаено. Додека сите сакани му се под контрола – Ракот ќе биде најсреќен.

Лав

Иако сакаат големи друштва, Лавовите се посебно внимателни за своето здравје, па на пријателите внимателно ќе им ја објаснат ситуацијата. Редовно листаат по Инстаграм, за да не пропуштат некој трач или случување.

Девица

Од Овенот, единствено Девицата е поподготвена за ваква ситуација. Апсолутната кралица на практичноста и внимателноста, ништо не може да ја изненади. По 100 пати дневно ги мие рацете и ги потсетува сите дека не смее да го допираат лицето.

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

„Зошто се разбудив толку рано?“ - првата мисла на секој од знаците во новогодишното утро За некои е сосема обично утро како и секое друго. За други 1 јануари означува но...
Лавот има големо его, но и голем страв што мислат другите за него – Помалку познати факти за знаците... Астрологијата носи одредени стереотипи за знаците кои веќе сме ги прочитале мног...
Кој хороскопски знак најбрутално ќе ви го скрши срцето во животот? Пред да се вљубите до уши или да ја официјализирате врската, можеби е добро да с...

Најчитани неделава