Овните на плажа, Вагите – на шопинг: Каде посакува да биде секој хороскопски знак додека е во изолација?


Овните на плажа, Вагите – на шопинг: Каде посакува да биде секој хороскопски знак додека е во изолација?

Веќе неколку недели сите сме затворени дома и не знаеме уште колку долго ќе трае тоа. А, колку и да се обидуваме да ја прифатиме ситуацијата, потајно сите мечтаеме да сме на некое друго место освен во домот.

so-edna-rechenica-kade-bi-sakale-da-se-horoskopskite-znaci-vo-ovoj-moment-01.jpg

Па, да видиме, дали навистина хороскопот ќе ве погоди? Каде сака да биде секој хороскопски знак моментално?

Овен

Сакате да се релаксирате на плажа, по можност со некоја добра книга. Но, ниту освежителен пијалак нема да ви пречи. Само да го почивствувате мирисот на море и песок. 

Бик

Посакувате да сте на некој концерт и да танцувате на вашите омилени песни. Замислете, некој од летните големи концерти или фестивали, вашето друштво, музика...

ovnite-na-plazha-vagite-na-shoping-kade-posakuva-da-bide-sekoj-horoskopski-znak-dodeka-e-vo-izolacija-02.jpg

Близнаци

Си замислувате дека сте во некој бар, каде што ќе си дозволите да испиете некоја чашка повеќе со пријателите.

Рак

Сакате да сте на кино, со огромна порција пуканки пред вас.

so-edna-rechenica-kade-bi-sakale-da-se-horoskopskite-znaci-vo-ovoj-moment-02.jpg

Лав

Посакувате да сте во вашиот омилен ресторан, уживајќи во разните вкусови со пријателите. Ви здосади да готвите и едвај чекате да се опуштите со добра храна, малку алкохол, музика и пријатели.

Девица

Сакате да сте во парк и да уживате во природата која само што почнува да се буди. Со партнерот или одбрано друштво, на убав сончев ден, со кафе или смути во рака, безгрижни прошетки и длабоки разговори.

ovnite-na-plazha-vagite-na-shoping-kade-posakuva-da-bide-sekoj-horoskopski-znak-dodeka-e-vo-izolacija-03.jpg

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

Годишен хороскоп за 2020-та: Скорпија Во 2020-та година Скорпиите треба да ја користат својата позитивна енергија за д...
4-те хороскопски знаци кои до крајот на годината ќе имаат најмногу среќа во љубовта За некои хороскопски знаци, шансите за нова љубов се многу подобри за разлика од...
Сакате да бидете со Девица? Ова се нивните 10 најголеми тајни Девиците ги бие глас како најуредни и најпедантни во Зодијакот, но она што сигур...

Најчитани неделава