3 хороскопски знаци во кои се раѓаат жените кои не знаат за љубомора
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


3 хороскопски знаци во кои се раѓаат жените кои не знаат за љубомора

Кога се работи за љубомора, многумина велат дека жените ја чувствуваат оваа емоција поинтензивно и почесто. Односно, дека прагот за толеранција им е на пониско ниво.

3 horoskopski znaci vo koi se ragjaat zenite koi ne znaat za ljubomora 001

Сепак, хороскопот контрира и тврди дека жените родени во 3 хороскопски знаци не знаат што е љубомора.

Зборуваме за:

Овен

Љубомората е знак за несигурност, а жените Овни се длабоко сигурни во себе. Немаат време за анализирање на туѓите постапки и љубоморни реакции.

Стрелец

Со слободен дух и отворен ум, не е ни чудо што имаат големо разбирање и толеранција во врските. Сакаат да живеат во моментот, па љубомората им е сосема непотребна емоција.

Водолија

Ја сакаат својата, но и ја почитуваат туѓата слобода. Независни се и фокусирани на себе и своите потреби, па љубомората им е непознат поим.

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

10 работи кои треба да ги знаете пред да влезете во врска со Овен Официјално започна сезоната на Овен, а по тој повод откриваме неколку работи за ...
Годишен хороскоп за 2018-та - Девица Во 2018 година на Девиците многу работи ќе им зависат од луѓето во околината и н...
Лавот има големо его, но и голем страв што мислат другите за него – Помалку познати факти за знаците... Астрологијата носи одредени стереотипи за знаците кои веќе сме ги прочитале мног...

Најчитани неделава