Според нумерологијата: 3 најповолни денови во август 2020
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Според нумерологијата: 3 најповолни денови во август 2020

Кои датуми треба паметно да ги искористите овој месец?

spored-numerologijata-3-najpovolni-denovi-vo-avgust-2020-001.jpg

Секој месец има неколку денови во кои „ѕвездите се на ваша страна“ и кога шансите за исполнување на желбите се најголеми.

Ова се 3-те такви денови овој месец:

19 август – Млада месечина во знакот на Лав

Младата месечина секогаш носи промена, а бидејќи е во знакот на Лав, тоа е знак дека треба да очекувате промени на поле енергија.

Новата енергија ќе ви помогне да најдете одговорите кои долго време ги барате. Најважно е на тој ден да се фокусирате на себе. Ова посебно важи за Водолиите и Лавовите.

19-ти август е идеален ден за почнување на нова работа, нови поглавја или оставање на лошите работи зад вас.

20 август – Меркур во знакот на Девица

Оваа позиција, односно овој ден ќе ви помогне да ги доведете сите работи на свое место, посебно работите кои се малку разнишани од март 2020.

Во овој период е посебно добро да читате помеѓу редови и да се фокусирате на деловните можности.

20-ти август е ден во кој ќе добиете јасни и прецизни знаци за каде да се насочите во иднина.

22 август – Сонцето влегува во знакот на Девица

Ова е период кој носи совршена хармонија и мир. Влијанието ќе го почувствуваме такашто на овој ден посебно ќе се осврнеме кон своето здравје и поздравите навики.

Ова е поволен ден за почнување на поздрави поглавја кои долгорочно ќе го подобрат квалитетот на животот.

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

10 работи кои треба да ги знаете пред да влезете во врска со Овен Официјално започна сезоната на Овен, а по тој повод откриваме неколку работи за ...
Каква енергија оддавате според хороскопскиот знак? Доволно е малку да се загледате во непозната личност за да почувствувате каква е...
Годишен хороскоп за 2018-та - Девица Во 2018 година на Девиците многу работи ќе им зависат од луѓето во околината и н...

Најчитани неделава