Мажите родени во 3 хороскопски знаци најтешко се одлучуваат да си ги запросат девојките
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Мажите родени во 3 хороскопски знаци најтешко се одлучуваат да си ги запросат девојките

Бракот не е нешто кон што тежнеат и не се воодушевени од идејата цел живот да бидат со една жена.

mazite-rodeni-vo-3-horoskopski-znaci-najtesko-se-odlucuvaat-da-si-gi-zaprosat-devojkite-001.jpg

Мажите кои најтешко се одлучуваат за запросување се раѓаат во 3 хороскопски знаци, вели Зодијакот:

Близнаци

Мажите родени во знакот на Близнаци бргу се заситуваат од работите и луѓето, па така и љубовната врска бргу им досадува. Сакаат авантури и нови возбуди, а може да ги смири само партнерка која интелектуално ќе ги стимулира цел живот.

Стрелец

Стрелците се слободни луѓе кои не сакаат никакви наметнати правила. Мажите во овој знак веруваат во поврзаност, пријателство и љубов, но не веруваат во вереничкиот прстен и бурмата.

Водолија

Мажите родени во овој знак се склони на слобода и независност. Љубовта е идентична како и физичката поврзаност, па не веруваат во бракот како брак. Смета дека има премногу избор за да одбере само една жена за до крајот на животот.

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Кој хороскопски знак најбрутално ќе ви го скрши срцето во животот? Пред да се вљубите до уши или да ја официјализирате врската, можеби е добро да с...
Лавот има големо его, но и голем страв што мислат другите за него – Помалку познати факти за знаците... Астрологијата носи одредени стереотипи за знаците кои веќе сме ги прочитале мног...
Што предизвикува страв од љубовта кај секој хороскопски знак? Љубовта некогаш ги влече од луѓето нивните најголеми стравови, а некои пак, се с...

Најчитани неделава