Љубовен хороскоп за септември 2020: Биковите ќе бидат љубоморни, Раковите ќе имаат средби со бившите
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Љубовен хороскоп за септември 2020: Биковите ќе бидат љубоморни, Раковите ќе имаат средби со бившите

Што ќе ви донесе месец септември на поле љубов? Дали конечно ќе ги смирите односите со партнерот, ќе завладее нова тензија или пак конечно ќе заиграте со отворени љубовни карти?

ljuboven-horoskop-za-septemvri-2020-bikovite-kje-bidat-ljubomorni-rakovite-kje-imaat-sredbi-so-bivshite-01.jpg

Какви промени ве очекуваат во љубовта? Дали има шанси за сериозна врска или повторно ќе биде уште една кратка, слатка авантура?

Што ви носи септември?

Овен

Ако сте во врска:

Ќе се појави голема напнатост во односот со вашиот партнер. Ќе имате различни ставови околу домашните и семејни обврски. Вашиот партнер ќе ве запоставува за сметка на кариерата. Дури по некоја сериозна кавга кон крајот на месецот ќе се разбуди заспаната страст во вашата врска.

Ако сте слободни:

Големата несигурност околу својот изглед ќе ве осуди на неуспех во обидот да ја привлечете личноста што ви се допаѓа. Некој друг е можно да се најде на местото кое го посакувате и кај вас ќе има доза на љубомора. Можна е страсна авантура со некој познаник, а кон крајот на месецот ќе се вљубите во личност која ќе ве маѓепса со физичкиот изглед. Без размислување ќе стапите во интимни контакти.

Бик

Ако сте во врска:

Со партнерот ќе дојде до разидување и нема да можете да се договорите околу некои заеднички планови. Во вашиот однос ќе се вовлечат љубомора и сомнеж. Партнерот ќе ве обвини дека криете нешто од него. Избегнувајте неискреност и направете компромис за некои работи. Отворете ги картите и отворено проговорете за тајните, само така ќе го стабилизирате односот.

Ако сте слободни:

Ќе ве привлече личност која не е слободна и која отворено ќе ви каже дека ѝ се допаѓате и сака со вас тајна, интимна врска. Помеѓу вас ќе се појави силна страст и можно е да не успеете да одолеете. На почетокот ќе уживате во секој миг минат заедно, но потоа ќе сфатите дека од оваа личност барате повеќе од што таа е подготвена да ви даде. Но, за среќа, преку работа ќе запознаете некој кој сака комплетно да ви се посвети само вам.

Близнаци

Ако сте во врска:

Конечно ќе решите многу работи кои ви беа во застој со саканата личност. Монотонијата која долго ве гушеше ќе биде заменета со интересни заеднички активности. Еден за друг ќе започнете да откривате нови работи. Ќе си бидете најголема поддршка и одлично ќе се забавувате во секој миг минат заедно.

Ако сте слободни:

Огромна е веројатноста да запознаете личност со која ќе можете да влезете во убава и хармонична љубовна врска. Средбата ќе се случи спонтано, но брзо ќе откриете дека имате многу заеднички интереси. Овој партнер ќе биде тоа што си го посакувавте одамна. Ситните конфликти ќе ги решите брзо.

Рак

Ако сте во врска:

Ќе бидете многу емотивни и чувствителни, а вашиот партнер студен и незаинтересиран, па тоа ќе доведе до кавги. Ќе сметате дека тој не ви ја дава емоционалната поддршка што ви е потребна. Но, по искрен разговор со него, работите ќе се подобрат и заедно ќе се стремите кон реализирање на поставените цели. На моменти ќе си бидете дури и блага и позитивна конкуренција еден на друг.

Ако сте слободни:

Ќе имате средби со личности со кои во минатото сте биле во емотивни врски. Ќе се сетите на старите добри мигови и можно е дури и обновување на врската со некој од поранешните партнери. На почетокот ќе чувствувате оптимизам и среќа, но потоа ќе се судрите со истите пречки како во минатото.

Лав

Ако сте во врска:

Ќе се појави доза на недоверба помеѓу вас и партнерот. Ќе откриете дека тој криел нешто од вас и ќе се чувствувате издадено и разочарано. Само со отворен разговор ќе успеете да ја пополните емоционалната празнина и да го решите проблемот. Во втората половина од месецот ќе сфатите зошто вреди да ја сочувате својата врска.

Ако сте слободни:

Ќе наидувате на личности кои нема да ги задоволуваат вашите критериуми. И додека на видикот нема да имате ништо квалитетно еден поранешен партнер ќе се обиде да ве наговори да ја обновите врската. За среќа, нема повторно да паднете на шармот на оваа личност. Некој што на прв поглед не ве заинтересира многу ќе успее да ви го привлече вниманието.

Девица

Ако сте во врска:

Со партнерот ќе бидете во похармоничен однос од кога било. Еден на друг ќе си бидете најголемата поддршка и ќе знаете како да си внесете радост во секојдневието. Избегнувајте манипулација и неискреност, ако не сакате истото да ви биде сервирано и вам. Единствено несогласувања ќе имате околу некои заеднички финансиски вложувања.

Ако сте слободни:

На почетокот од месецот ќе запознаете личност која ќе ви изгледа како остварување на сите ваши соништа. Уште на прв поглед ќе сфатите дека си се допаѓате еден на друг. Само внимавајте очекувањата да не ви бидат поставени превисоко и на крај да дојде до разочарување.

Продолжува на следната страна…Би можело да ве интересира:

Љубовен хороскоп за август 2020: Бикови - тајна авантура, Стрелци - потреба од патување со партнерот За кои парови почетокот од месецот ќе донесе подобрување на односите, кои ќе зам...
Љубовен хороскоп за април 2018: Скорпиите ќе планираат заеднички живот, Лавовите ќе имаат конкуренци... Што ќе ви донесе овој пролетен месец на поле љубов? Дали нови љубовни авантури и...
Љубовен хороскоп за септември 2019: Овните - љубов со погрешна личност, Девиците - очајни по компром... Љубовни маки или реализирање на љубовните соништа, што ви носат ѕвездите овој се...

Најчитани неделава