Јарец: „Уморен сум од животот“ – Кога знаете дека знаците се скршени од болка?


Јарец: „Уморен сум од животот“ – Кога знаете дека знаците се скршени од болка?

Ќе препознаете кога некој се соочува со стресен период и болка во животот. Астрологијата издвојува по една карактеристична реченица за секој од знаците кога навистина не може да продолжат понатаму.

Koga-znacite-se-skrsheni-od-bolka-01.jpg

Доколку сакате да знаете што изјавува секој од нив кога е скршен од болка, продолжете со читањето:

Овен – „Не знам што да направам повеќе“.

Бик – „Преморен сум постојано да се трудам“.

Близнаци – „Никогаш не сум доволно добар“.

Рак – „Навистина ми е многу жал, за сè“.

Лав – „Се мразам себеси“.

Девица – „Воопшто не ми е гајле повеќе“.

Вага – „Никој и ништо не ми значи повеќе“.

Скорпија – „Никој не ме разбира. Никој“.

Стрелец – „Не можам повеќе да издржам!“

Јарец – „Уморен сум од животот“.

Водолија – „Те молам, остави ме на мир“.

Риби – „Изгубен сум. Осамен. Сам“.

(О)Милена | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Хороскоп во една реченица: Што да очекувате од 2018-та година? 2018-та година на некого ќе му донесе радост и убави моменти, на друг успех на п...
Секој хороскопски знак има еден ирационален страв кој не може да го надмине – кој е вашиот? Секој човек има по некој ирационален страв кој не претставува сериозна опасност,...
Овните прават неред, Раковите се ранобудни – Што да очекувате од хороскопските знаци како цимери? Без разлика во колку добар однос сте со некого, нештата навистина можат да се пр...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg