Близнаците – зборливи, Скорпијата – саркастична: Еден збор што го опишува секој знак


Близнаците – зборливи, Скорпијата – саркастична: Еден збор што го опишува секој знак

Најкусиот и најточниот опис за секој од знаците во зодијакот. Понекогаш еден збор е доволен за да се долови целосната слика.

Eden-zbor-sto-go-opisuva-sekoj-znak-01.jpg

За Бикот знаеме дека е тврдоглав... но, кој збор гo опишува секој од останатите 11 знаци во астрологијата?

Eden-zbor-sto-go-opisuva-sekoj-znak-02.jpg

(О)Милена | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Хороскоп во една реченица: Што да очекувате од 2018-та година? 2018-та година на некого ќе му донесе радост и убави моменти, на друг успех на п...
Секој хороскопски знак има еден ирационален страв кој не може да го надмине – кој е вашиот? Секој човек има по некој ирационален страв кој не претставува сериозна опасност,...
Овен – чекање ред, Девица – гласно зборување на телефон: Што најмногу ги нервира хороскопските знаци... Секој човек има нешто што го вади од такт, а хороскопот открива што е тоа што на...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg