Скорпијата вели „Ослободи се“ – Мантрата на секој хороскопски знак во една реченица


Скорпијата вели „Ослободи се“ – Мантрата на секој хороскопски знак во една реченица

Секој од 12-те знаци во зодијакот се води по сопствена мантра или реченица која му го осветлува патот низ животот. 

Mantrata-na-sekoj-znak-od-zodijakot-01.jpgфото: Unsplash.com

Неретко, тие ќе ви ја кажат и вам. Или можеби пак, вие имате обичај да ја употребите токму оваа реченица која ви го опишува знакот?

Mantrata-na-sekoj-znak-od-zodijakot (1).jpg

Mantrata-na-sekoj-znak-od-zodijakot (2).jpg

Mantrata-na-sekoj-znak-od-zodijakot (3).jpg

Mantrata-na-sekoj-znak-od-zodijakot (4).jpg

Mantrata-na-sekoj-znak-od-zodijakot (5).jpg

Mantrata-na-sekoj-znak-od-zodijakot (6).jpg

Mantrata-na-sekoj-znak-od-zodijakot (7).jpg

Mantrata-na-sekoj-znak-od-zodijakot (8).jpg

Mantrata-na-sekoj-znak-od-zodijakot (9).jpg

Mantrata-na-sekoj-znak-od-zodijakot (10).jpg

Mantrata-na-sekoj-znak-od-zodijakot (11).jpg

Mantrata-na-sekoj-znak-od-zodijakot (12).jpg

(О)Милена | Црнобело / фото: pixabay.com

Би можело да ве интересира:

Хороскоп во една реченица: Што да очекувате од 2018-та година? 2018-та година на некого ќе му донесе радост и убави моменти, на друг успех на п...
Колку „големи љубови“ во животот ќе има секој хороскопски знак? Хороскопот влијае на тоа како ги бирате партнерите, но и диктира колку големи љу...
Искрен хороскоп: Дали животот со вас е борба или бајка? Секој хороскопски знак си има свои мани и недостатоци, меѓутоа и позитивни стран...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg