Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 08-08-2022
Технолог 08-08-2022
Шивач/ки 08-08-2022


Никој не е доволно добар за нив, вљубени се само во себе – три хороскопски знаци кои се најголемите нарциси

Секој од 12-те знаци во зодијакот си има свои предности и недостатоци. Но, три од нив се издвојуваат како особено егоцентрични луѓе, кои се толку вљубени во себе што се дури заслепени.

Trite-najgolemi-narcisi-vo-Zodijakot-01.jpg

Дали сте еден од нив?

Вага

На големо изненадување, тука припаѓа „мирната, сталожена и балансирана“ Вага. Таа е зависна од пофалби, комплименти и секогаш бара специјален третман за себе.

Вистината е дека најчесто станува збор за површни луѓе кои само сакаат да се натпреваруваат со сите околу нив. Колку и да сте направиле нешто добро, Вагата ќе пронајде начин да ви даде до знаење дека тоа може или пак го направила многу подобро од вас.

Овен

Победници во сè, не може да поднесат пораз. За нив не важи правилото „битно е да се учествува“ туку „битно е да победам јас“. Се доживуваат како водачи, надарени, талентирани и најпаметни од сите.

Најчесто се однесуваат надмено, со прекор и агресија кон послабите од нив. Тие веруваат дека може да го покорат светот и се сурови.

Лав

Може да поминат часови пред огледалото, воодушевувајќи ѝ се на својата убавина. Лавовите знаат дека се привлечни и не се ни обидуваат да го скријат тоа. Имаат високо мислење за себеси, суетни се и склони кон драма.

Каде и да се појават, сакаат да бидат во центарот на вниманието. Несомнено најмногу се сакаат себеси, сите останати се на второ или трето место.

(О)Милена | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Кој хороскопски знак е вашето куче (и што кажува тоа за него)? Зошто вашето куче се однесува онака како што се однесува?! Дали неговите особено...
Еден хороскопски знак кој ви е совршен љубовен партнер (и ќе направите многу пари со него) Кога бираме партнер мошне важно ни е да избереме личност што ќе нè поддржува и т...
Што најмногу ве нервира во лето, според вашиот хороскопски знак? Дури и да си поминуваат навистина добро, Рибите секогаш се убедени дека претходн...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg