Не, не е Скорпијата – Кои се двата „најзлобни“ хороскопски знаци што живеат за одмазда?


Не, не е Скорпијата – Кои се двата „најзлобни“ хороскопски знаци што живеат за одмазда?

Поголемиот дел од луѓето се водат од мудроста „Не прави го она што не сакаш да ти го прават на тебе!“ меѓутоа, ова правило не важи за овие два знаци.

ne-ne-e-skorpijata-koi-se-dvata-najzlobni-horoskopski-znaci-shto-zhiveat-za-odmazda-01.jpg

Тие не се плашат да „вратат“ кога им е направена неправда.

Иако немаат лоша душа, понекогаш дури едвај чекаат да влезат во конфликтна ситуација, со цел да спроведат одмазднички план, но доколку навистина има потреба од тоа. 

Секако, не треба да го сфатите ова навредливо, сепак не се однесува на сите припадници на знаците, но може да се пошегувате со пријателите.

Тие се можеби двата „најзлобни“ знаци во зодијакот и живеат за одмазда:

Овен

Овенот е кралот на одмаздата. Одвај чека да се замери со некого, за да може на дело да покаже колку е супериорен и ненадминлив кога станува збор за одмазда. Тој воедно ќе се потруди и сите останати да ја замразат личноста кон која е негативно насочен, па дури и да не ѝ зборуваат.

Овенот е и многу дволичен, па никогаш во целост нема да знаете што точно мисли и каков план подготвува. Во состојба е да не спие со недели, па дури и месеци со цел да се одмазди некому.

Рак

За овој знак можеби ќе ви биде тешко да поверувате, бидејќи се етикетираат како прилично големи емотивци. Но, вистината е дека Ракот е еден од „најзлобните“ знаци во зодијакот. Тој ретко простува, дури ако тоа значи дека нема да прозбори до крајот на животот со некој близок член во семејството.

Понекогаш нема ниту да ви објасни што сте згрешиле, туку едноставно ќе ве игнорира и ќе ве пречртка од животот. Раковите уживаат во одмаздата, иако никогаш нема отворено да ви го признаат тоа.

Кога станува збор за одмазда, изгледа сепак има уште 3 најодмаздољубиви хороскопски знаци кои не простуваат и не забораваат

(О)Милена | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Како се однесуваат хороскопските знаци во соба која нема клима? Што е најлошо нешто во лето? Кога е премногу жешко. А што е уште полошо? Кога ст...
Сите хороскопски знаци во банка: Кој смирено чека, а кој е „само за да праша“? Колку пати нервозно сте чекале и гласно сте дишеле од неверување, додека сте чек...
Секој хороскопски знак има една цел која треба да ја оствари до крајот на пролетта - Која е вашата? Пролет е време за нови почетоци, промени и подобрување на животот на секое поле....

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg