4 реченици кои ги навредуваат Рибите - избегнувајте ги пред нив


4 реченици кои ги навредуваат Рибите - избегнувајте ги пред нив

Нежни, сензибилни, интуитивни, интровертни, но сепак топли, романтични и креативни – Рибите вистински се посебни.

4-recenici-so-koi-ke-gi-navredite-ribite-001.jpg

Но, ако не сакате да ги навредите или налутите Рибите, во нивно друштво треба да ги избегнувате овие 4 реченици:

1. „Премногу си чувствителен/на“

Веќе и птиците на гранките знаат колку се емотивни Рибите. Длабоко во себе ги проживуваат сите емоции, екстремно се емпатични, па ако им кажете да си ги „приберат“ емоциите, тоа е исто како да сте им кажале да не дишат.

2. „Престани толку да се грижиш“

Стравот од непознатото е една од најголемите слабости на Рибите. Не ги сакаат промените и на прва не се снаоѓаат добро во нови ситуации. Во такви моменти ја анализираат секоја ситница, како би избегнале поголеми ризици.

3. „Не ми треба твоја помош“

Ова е навидум безопасна реченица, но со неа може длабоко да ги повредите Рибите. Едноставно сакаат да бидат тука за другите луѓе и затоа немојте да ги оддалечувате од себе.

4. „Спушти се малку на земја“

Ако Рибите нешто наумиле, тоа и ќе го исполнат, колку и да ги уверувате дека главата им е во облаци и соништата им се недостижни. Не пробувајте да ги спуштите на земја, бидејќи од тоа најчесто избива кавга.

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Лавот има големо его, но и голем страв што мислат другите за него – Помалку познати факти за знаците... Астрологијата носи одредени стереотипи за знаците кои веќе сме ги прочитале мног...
Овните се брутално искрени, Близнаците родени за актери: Кои знаци (не) глумат во секојдневието? Некои знаци не умеат да го задржат мислењето исклучиво за себе. Затоа и секогаш ...
Кој хороскопски знак најбрутално ќе ви го скрши срцето во животот? Пред да се вљубите до уши или да ја официјализирате врската, можеби е добро да с...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg