7 реченици со кои сигурно ќе ги разлутите Овните


7 реченици со кои сигурно ќе ги разлутите Овните

Импулсивни се, но и страствени, харизматични, храбри, темпераментни и тврдоглави. Сите овие карактеристики ги прават Овните еден од најкомплексните знаци во Зодијакот.

7-rechenici-so-koi-sigurno-ke-gi-razlutite-ovnite-001.jpg

Во продолжение, како предупрадување нека ви служат 7-те реченици кои не смее да ги користите во нивно присуство, бидејќи со сигурност ги лутат:

1. „Сигурно не ти треба помош?“

Не, не им треба помош и престанете да ги прашувате. Овните си ја сакаат независноста, сакаат да ги прават работите по свое и без притоа никој да им се замеша. Ако им треба помош – сами ќе ја побараат.

2. „Ова го направи погрешно.“

Конструктивната критика е поим кој не постои за Овните. За нив обично тоа се перципира како навреда.

3. „Стрпи се малку.“

Од нив го барате невозможното. Овните немаат трпение. Работите ги сакаат тука и сега.

4. „Се однесуваш како дете.“

Секако дека нема тоа да го признаат, но Овните се свесни за својата фамозна тврдоглавост и краткиот фитиљ. Истакнувањето дека се однесуваат како дете, само додава масло на огнот.

5. „Тоа нема да ти успее.“

Само гледајте како го прави тоа од инает, само за да ви докаже дека грешите.

6. „Смири се малку.“

Овој обид за смирување никогаш не помага, независно од хороскопскиот знак. Меѓутоа, кога оваа реченица ќе му ја упатите на Овнот, бидете подготвени за излив на бес.

7. „Престани да зборуваш.“

Овните се комуникативни и постојано сакаат да го искажуваат своето мислење, а едно е сигурно – мислење имаат за секого и за сè.

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Лавот има големо его, но и голем страв што мислат другите за него – Помалку познати факти за знаците... Астрологијата носи одредени стереотипи за знаците кои веќе сме ги прочитале мног...
Кој хороскопски знак најбрутално ќе ви го скрши срцето во животот? Пред да се вљубите до уши или да ја официјализирате врската, можеби е добро да с...
Хороскопски знаци со кои сигурно ќе се расправате ако сте во врска Постојат луѓе кои по секоја цена сакаат да избегнат конфлит, но ги има и оние ко...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg