Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 08-08-2022
Технолог 08-08-2022
Шивач/ки 08-08-2022


Стрелецот остава хаос во кујната и поплава во бањата – Иритантни особини кај секој од хороскопските знаци

Оставањето неред зад себе, несмасноста или доцнењето, иако навидум се мали нешта, сепак имаат моќ да нè изнервираат и извадат „од такт“.

Iritantni-naviki-kaj-sekoj-od-znacite-01.jpg

Впрочем, секој знак во зодијакот има најмалку две навики што нè полудуваат:

Овен

Луѓето родени во знакот на Овен премногу сакаат да командуваат и понекогаш е невозможно да се направи компромис со нив. Понекогаш треба само да ги оставите да го прават она што го намислиле затоа што не сакаат да слушнат никој друг. Бидете внимателни со нив, бидејќи тие може да ве обвинат доколку доживеат неуспех.

Бик

Биковите може да бидат многу несмасни и невнимателни со кршливи предмети околу нив. Тие се љубопитни и сакаат да допрат сè што ќе го привлече нивното внимание, што многу често може да заврши со катастрофа.

Близнаци

Во нивната природа е Близнаците да се предомислат и можат да ве полудат со својата неодлучност. Тие не гледаат ништо лошо во тоа, дури може и да стават пауза на некоја работа што е речиси готова, за да започнат нова.

Рак

Нивното расположение е многу променливо кога не се наспани. Ако случајно станат на „лева нога“, може да бидат лошо расположени во текот на целиот ден, па затоа е најдобро да им дадете малку простор.

Лав

Лавовите можат со часови да зборуваат за себе. Тие секогаш се многу гласни без разлика дали се фалат, јадат или гледаат телевизија. Кога само би се потрудиле да бидат малку потивки… но, тоа нема да се случи никогаш.

Девица

Девиците се многу пребирливи без разлика дали станува збор за избор на храна или со кого сакаат да се дружат. Понекогаш тие се многу нетактични и склони кон осуда. Имаат високи стандарди и очекуваат сите да ги третираат како божество.

Продолжува на следната страна…Би можело да ве интересира:

Една особина според хороскопот со која го иритирате вашиот партнер Никој не е совршен и сите имаме по една, или многу поверојатно, неколку маани, с...
Што најмногу ве нервира во лето, според вашиот хороскопски знак? Дури и да си поминуваат навистина добро, Рибите секогаш се убедени дека претходн...
4 хороскопски знаци кои се вистински „мамини мази“ Мајката е посебно суштество во животот на секој човек и без разлика колку години...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg