Хороскопските знаци и деновите во неделата - Кој е препороден во понеделник, а кој владее за викенд?


Хороскопските знаци и деновите во неделата - Кој е препороден во понеделник, а кој владее за викенд?

Иако мислите дека сите „живеат за викенд,“ има знаци кои се чувствуваат мотивирано, среќно и исполнето и среде работна недела.

horoskopskite-znaci-i-denovite-vo-nedelata-koj-e-preporoden-vo-ponedelnik-a-koj-vladee-za-vikend-001.jpg

Како што секој хороскопски знак си има свои карактеристики, така си има и свој ден во неделата.

Па, кој е вашиот?

Понеделник – најдобар ден за родените во Рак

Понеделникот совршено им одговара, иако повеќето „чкрипат со забите“ од самата помисла на него. Ракот во понеделниците се чувствува препороден. Може мирно да го состави планот на обврските и да ја вложи енергијата која ја собрал за викенд.

Вторник – најдобар ден за Овните и Скорпиите

Вторникот им дава доза на нова енергија. Бидејќи понеделникот го поминуваат во планирање и фантазирање, вторникот е денот кога Овните и Скорпиите конечно ги реализираат своите идеи.

Среда – најдобар ден за Близнаците и Девиците

Во среда го достигнуваат врвот на енергијата и силата. Близнаците и Девиците имаат најголема мотивација за да го освојат светот токму во среда и веруваат дека им е среќна.

Четврток – најдобар ден за родените во Риби и Стрелец

Многумина го нарекуваат и мини-петок, па за Рибите и Стрелците четвртокот е мал рестарт. Создаден е за комуникација и креативност. Плус, имаат доволно завршено за да може да си дадат оддишка.

Петок – најдобар за Биковите и Вагите

Сите го сакаме петокот, но им одговара посебно на Биковите и Вагите. Ова е најава за мала пауза од обврските и уживање во животот, што е главната цел на овие два знака.

Сабота – најдобар ден за родените во Јарец и Водолија

Додека другите се залежуваат на троседот, Јарецот и Водолијата ја користат саботата за да останат активни. Својата недела ја заокружуваат продуктивно, а саботата им дава плус време за она што сакаат да го постигнат.

Недела – најдобар ден за родените Лавови

За луѓето родени во знакот на Лав, неделата обично е прв ден во неделата. Уживаат со полни гради, ги полнат батериите и се обидуваат да ја разбистрат главата.

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Годишен хороскоп за 2020-та: Скорпија Во 2020-та година Скорпиите треба да ја користат својата позитивна енергија за д...
6 хороскопски парови кои имаат најсилна емотивна конекција Врските се комплицирани. Никогаш не знаете кој може да ви се допадне, на кого мо...
Материјалисти со апетит, тврдоглави до „самоуништување“ - вистини во кои ќе се пронајдат сите Бикови Голем број луѓе веруваат дека xороскопските знаци можат да откријат многу за одр...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg