Мажите родени во овие три знака се најдобрите љубовници во зодијакот – дали сте еден од нив?


Мажите родени во овие три знака се најдобрите љубовници во зодијакот – дали сте еден од нив?

Тие уживаат во гушкање, галење и покрај тоа важат и за одлични заводници. Астрологијата тврди дека мажите во овие три знаци им придаваат големо значење на страста, флертот и ги опсипуваат нивните партнери со внимание.

Najdobrite-tri-ljubovnici-vo-Zodijakot-01.jpg

За кои хороскопски знаци станува збор и дали сте еден од нив?

Вага

Мажите во знакот на Вага се одлучни во сите области, а кога станува збор за љубовта тие се исклучителни. Кога станува збор за спалната соба мажите Ваги се многу имагинативни и сакаат да го засенат својот партнер. Важно им е партнерот да ужива покрај нив и му даваат предност на туѓото отколку на сопственото задоволство.

Мажите во знакот на Вага се одликуваат со културно, џентлменско однесување кон партнерите што ги прави големи заводници и неодолив знак на зодијакот. Не е невообичаено овие мажи да имаат многу обожаватели и девојки/жени, кои воздивнуваат по нив. Дон Жуан е лик кој најдобро ја опишува Вагата на љубовно поле.

Лав

Како ги третираат Лавовите своите партнерки? Како кралици. Тие обожаваат кога партнерките уживаат покрај нив. Лавот е крал на животните и ова тврдење може да се искористи и во областа на астрологијата, па слободно може да се каже дека тие се страсни, доминантни, и на истиот тој начин се однесуваат и кон своите партнери во реалноста.

Тие сакаат да ги воодушевуваат дамите и со подароци и со експлозивна страст во спалната соба. Лавовите ќе дадат сè од себе да бидат најдобри во секоја област, а сексот, заведувањето и љубовта не се исклучок. Мажите во овој знак се сметаат за одлични љубовници, доминантни и многу страсни во креветот.

Бик

Мажите родени во знакот на Бик се многу нежни, па затоа ѝ припаѓаат на групата на чувствителни љубовници. Тие се прецизни, сакаат добро осмислени состаноци, многу нежности и физички допири како и внимание и долги разговори до доцна во ноќта.

Мажите Бикови не преферираат секс за една ноќ и за разлика од претходните два знака, Вагата и Лавот, тие се во потрага по долги и стабилни врски. Сакаат кога задоволството е обострано, а особено ја ценат лојалноста и искреноста. Во креветот се многу издржливи, а заведуваат со допири, вкусна храна и слатки зборови.

(О)Милена | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Кој хороскопски знак најбрутално ќе ви го скрши срцето во животот? Пред да се вљубите до уши или да ја официјализирате врската, можеби е добро да с...
Лавот има големо его, но и голем страв што мислат другите за него – Помалку познати факти за знаците... Астрологијата носи одредени стереотипи за знаците кои веќе сме ги прочитале мног...
Хороскопски знаци со кои сигурно ќе се расправате ако сте во врска Постојат луѓе кои по секоја цена сакаат да избегнат конфлит, но ги има и оние ко...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg