5 потези со кои Биковите ги „вадите од такт“ за секунда


5 потези со кои Биковите ги „вадите од такт“ за секунда

Кога се опишуваат Биковите, се користи цела низа на епитети.

5-potezi-so-koi-bikovite-gi-vadite-od-takt-za-sekunda-001.jpg

Тие се одлучни, силни, упорни, доследни, стабилни, толерантни, одговорни, грижливи...

Биковите ја сакаат стабилноста и доследноста, ценат искреност и мразат неверство. Не бегаат од тешка работа и не се плашат да направат што и да е потребно за да ја постигнат целта.

Ако во животот имате барем еден Бик, вреди да знаете што ги вади од такт за помалку од секунда...

1. Туѓо наметнување

Едноставно е – ако сакате да го изнервирате Бикот, кажете му што и како треба да направи.

2. Нетрпение

Бикот никогаш немојте да го брзате или да губите трпение во негово присуство. Тој си има свој поглед на времето и работите.

3. Недостаток на стил

Ако ги прашате Биковите, облеката е многу повеќе отколку само начин да се покрие голотијата. Не се чудете ако ви искоментираат брутално искрено кога комбинацијата што ја носите не им е по мерка.

4. Претерано движење, кога за тоа нема потерба

Биковите не сакаат луѓе кои премногу се движат, премногу гестикулираат или трошат премногу енергија на бескорисни активности.

5. Претерана емотивност

Биковите сакаат близина, и тоа како. Но, кога се работи за покажување на емоциите низ дела, не го очекувајте тоа од нив. Исто така, не претерувајте со емотивните гестови, иако од нив може во многу случаи да се очекува тоа.

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Материјалисти со апетит, тврдоглави до „самоуништување“ - вистини во кои ќе се пронајдат сите Бикови Голем број луѓе веруваат дека xороскопските знаци можат да откријат многу за одр...
Хороскопски знаци со кои сигурно ќе се расправате ако сте во врска Постојат луѓе кои по секоја цена сакаат да избегнат конфлит, но ги има и оние ко...
Кој хороскопски знак најбрутално ќе ви го скрши срцето во животот? Пред да се вљубите до уши или да ја официјализирате врската, можеби е добро да с...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg