Мажите родени во еден хороскопски знак се склони на развод - кој е тој?


Мажите родени во еден хороскопски знак се склони на развод - кој е тој?

Бракот е една од најголемите авантури кои луѓето ја доживуваат во животот, но иако сите бракови започнуваат со најдобра намера, често се случува партнерот да не му го пружи на другиот она што го очекувал.

mazhite-rodeni-vo-eden-horoskopski-znak-se-skloni-na-razvod-001.jpg

Судејќи според хороскопот, мажите родени во знакот на Водолија најчесто се решаваат да го растурат бракот.

Причината не лежи во нивната желба за неверство, туку за слобода и самостојност.

Пријателството и љубовта на Водолиите им се подеднакво важни, па не сакаат кога треба да бираат помеѓу нив.

Честопати уште на почеток тешко се одлучуваат за брак, не се претерано страствени и не сакаат да се предадат до крај. Очекуваат од партнерот да им угодува и да мислат на нивниот начин.

Толерантни се до одредена граница, но ако им е попречена слободата, мажите родени во знакот на Водолија не мислат двапати пред да предложат развод.

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Лавот има големо его, но и голем страв што мислат другите за него – Помалку познати факти за знаците... Астрологијата носи одредени стереотипи за знаците кои веќе сме ги прочитале мног...
Кој хороскопски знак најбрутално ќе ви го скрши срцето во животот? Пред да се вљубите до уши или да ја официјализирате врската, можеби е добро да с...
Најголемата љубовна грешка која ја правите, според хороскопскиот знак Секој од нас направил барем една грешка поради која некоја врска пропаднала или ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg