„Близнаци, посилни сте отколку што мислите“ – Охрабрувачка порака за секој од хороскопските знаци
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
продавач 17-09-2021


„Близнаци, посилни сте отколку што мислите“ – Охрабрувачка порака за секој од хороскопските знаци

Сите се соочуваме со тешки периоди, а она што го забораваме дека на крајот од денот, секој од нас е само обичен човек.

Ohrabruvacka-poraka-za-sekoj-od-horoskopskite-znaci-01.jpg

Според хороскопскиот знак, на секој од нас му е потребно да слушне една мала, охрабрувачка порака. Која е вашата според астрологијата?

Овен

Она што го чувствуваш во моментот не е тоа што ќе го чувствуваш засекогаш.

Бик

Заслужуваш среќа. Заслужуваш љубов. И заслужуваш да го знаеш сето ова.

Близнаци

Посилни сте отколку што мислите. Може да издржите многу повеќе препреки со насмевка на лицето.

Рак

Секоја загуба, секоја болка во срцето и секој неуспех те носи еден чекор поблиску до твојата прекрасна иднина.

Лав

Кога чувствуваш дека најлошото веќе се случило, дека си го допрел дното, само поубави нешта може да следуваат потоа.

Девица

Овој момент можеби е само тест – но ти докажува колку си силна и колку си доволна самата себеси.

Вага

Наградата ќе биде вредна за сета борба. Нешто убаво ќе излезе на крајот од сета оваа исцрпувачка борба.

Скорпија

Продолжи понатаму, дури и кога чувствуваш дека сакаш да се откажеш. Ти го можеш тоа, дури и кога чувствуваш сомнеж.

Стрелец

Си поминал и потешки работи претходно. Ќе ја поминеш и оваа препрека, остани силен.

Јарец

Ништо во животот не доаѓа лесно, особено не среќата. Но, тоа не значи дека не е доволно вредна за да се бориш за неа.

Водолија

Денот нема да трае вечно. Наскоро тој ќе заврши. А утре ќе свртиш нов, празен лист кој ќе го испишеш со поубави работи.

Риби

Колку повеќе болка го крши твоето срце, толку повеќе ќе ја цениш среќата во иднина.

(О)Милена | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Хороскоп во една реченица: Што да очекувате од 2018-та година? 2018-та година на некого ќе му донесе радост и убави моменти, на друг успех на п...
Што му е потребно на секој хороскопски знак кога има ужасен ден? Лав – да бидат потсетени за нивните квалитети… Лавовите најчесто се полни со сам...
Овенот сака да го убие шефот, Раковите „бројат овци“ - што ги мачи знаците пред спиење? Многумина страдаат од несоница, а оние кои ја искусиле знаат колку е непријатна....

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg