Жени кои се магнет за „лоши“ мажи: Скорпијата паѓа на непослушни, затоа што и самата е таква
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
продавач 17-09-2021


Жени кои се магнет за „лоши“ мажи: Скорпијата паѓа на непослушни, затоа што и самата е таква

Не сите жени бегаат од „лошите“ момчиња и мажи. Некои знаци во зодијакот всушност можат да се замислат и да егзистираат во врска само со ваков тип на мажи.

Zeni-koi-se-magnet-za-loshi-mazi-01.jpg

Додека некои жени се згрозени од однесувањето на лудите момци, други пак се привлечени од нив како магнет. Таквите жени припаѓаат на следните знаци во зодијакот:

Овен

На овие жени им е здодевно да бидат со добар и послушен маж. Копнеат по непланирани авантури, лудории, нескротливи страсти и неисцрпни задоволства. За среќа, тие остануваат во вакви врски многу кратко време, затоа што сепак сакаат добар маж кој нема да им прави проблеми во брачната заедница.

Близнаци

Дури и најпаметните Близнаци не можат да престанат да прават глупости. Едноставно ова е напишано во нивните ѕвезди. Тие сакаат „лоши момци“ и кога ќе се за вљубат не гледаат ништо подалеку од таа љубов.

Дури и ако врската стане токсична тие ќе поминат низ голгота затоа што им е многу важно да чувствуваат порој на силни емоции. Тие не размислуваат на долг рок, важно им е да уживаат во моментот. Ова е главната причина зошто остануваат долг временски период во лоши врски.

Скорпија

„Паѓа“ на непослушни и недостижни момци затоа што и самата е таква. Скорпијата бара рамноправен маж кој ќе може секојдневно да ја изненадува и да ги следи нејзините реализирани и неостварени фантазии. Лошите момци се омиленото забрането задоволство за Скорпијата, но таа се заситува брзо и лесно од нив. Во такви случаи, лесно наоѓаат друг „плен“.

(О)Милена | Црнобело

Би можело да ве интересира:

На какви типови жени „паѓа“ секој хороскопски знак? Во минатото љубовната судбина се одредувала со изработка на натална карта која у...
Како се однесуваат хороскопските знаци во соба која нема клима? Што е најлошо нешто во лето? Кога е премногу жешко. А што е уште полошо? Кога ст...
Кои се двата најискрени знаци во Зодијакот? Астролозите велат дека овие два хороскопоски знаци секогаш ја кажуваат вистината...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg