Сезона на Ракови – 4 причини зошто ги сакаме и 3 нивни мани
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
продавач 17-09-2021


Сезона на Ракови – 4 причини зошто ги сакаме и 3 нивни мани

Ракот е четвртиот знак во Зодијакот и првенствено се познати по тоа што сте емотивни и интуитивни, но понекогаш и несигурни.

sezona-na-rakovi-4-pricini-zosto-gi-sakame-i-3-nivni-mani-001.jpg

Раковите си го носат срцето во рака постојано и емоциите секогаш им се читаат во очите. Колку што тоа е причина за да ги сакаме, толку имаат и мани поради кои не сакаме да се во наша близина.

Во сезоната на Ракови, откриваме 4 предности и 3 нивни мани:

Најголемите предности:

1. Верни се и предани

Иако треба многу време да стекнат доверба, откако ќе почнат да ви веруваат, може да сметате на нив цел живот. Раковите помагаат, расудуваат и веруваат во туѓата добрина. Нивната силна способност за сочувство ги прави вистинско богатство.

2. Заштитнички настроени

Освен што се лојални, Раковите се подготвени светот да го превртат наопаку за да ги заштитат своите сакани. Со оглед на тоа што се приврзани за домашните, имаат развиен родителски инстинкт.

3. Интуитивни се

Интуицијата е уште една клучна карактеристика на Ракот и на неа се потпираат во секое време. Никогаш не грешат кога ги „читаат“ луѓето, па слушајте ги нивните совети и проценки.

4. Грижливи се

Раковите се познати по својот љубезен и грижлив карактер, па ова се два квалитети кои се реткост во денешно време.

sezona-na-rakovi-4-pricini-zosto-gi-sakame-i-3-nivni-mani-2.jpg

Најголеми мани:

1. Претерана чувствителност

Меч со две острици. Раковите имаат тенденција да прават драма дури и од најобичните работи. Може да се повредени од најобична шега и сериозно треба да ги бирате зборовите во нивно присуство.

2. Нерасположеност

Раковите се познати по тоа што често се нерасположени и тажни, токму поради неможноста да си ги контролираат силните емоции. Се кријат во својот оклоп и се затвораат во себе.

3. Знаат да враќаат

Ако некогаш се разочараат, Раковите имаат навика да враќаат за нанесената болка. Бидете посебно внимателни со лутите Ракови.

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Толкувања стари 200 години: Народен календар за сите 12 хороскопски знаци Народниот календар е книга која порано ја имало во речиси секој дом. Во него мож...
Стрелецот остава хаос во кујната и поплава во бањата – Иритантни особини кај секој од хороскопските ... Оставањето неред зад себе, несмасноста или доцнењето, иако навидум се мали нешта...
10 особини на луѓето родени во мај Во сончевиот мај, кога мириса на јаготки и лето, се раѓаат амбициозни луѓе спосо...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg