Зошто ви е толку тешко да пронајдете љубов, според хороскопскиот знак


Зошто ви е толку тешко да пронајдете љубов, според хороскопскиот знак

Лав - Затоа што сте пребирливи. Не сакате да се смирите за ништо помалку од тоа што сметате дека го заслужувате, едноставно го сакате најдоброто за себе во секоја област.

zoshto-vi-e-tolku-teshko-da-pronajdete-ljubov-spored-horoskopskiot-znak-01.jpg

Што ве спречува да ја пронајдете вистинската личност во животот? Зошто никако не можете да ја имате љубовната приказна која отсекогаш си ја посакувате?

Главната причина според хороскопскиот знак:

Овен

Затоа што не сте фокусирани на врските. Главен фокус ви е тоа да блеснете на поле кариера.

Бик

Затоа што уживате да седите дома и да минувате време сами со себе. Сакате кога сами се грижите за себе.

Близнаци

Затоа што сметате дека има доволно време за да ја пронајдете вистинската личност. Не сакате да се смирите премлади и сакате прво да го видите светот.

Рак

Затоа што премногу време потрошивте на погрешна личност. Како да ви беше потребно некој да ви покаже што НЕ сакате од една врска.

Лав

Затоа што сте пребирливи. Не сакате да се смирите за ништо помалку од тоа што сметате дека го заслужувате, едноставно го сакате најдоброто за себе во секоја област.

Девица

Затоа што не прифаќате да се смирите за каква била врска. Ќе се посветите само на некој кој ви одговара комплетно.

Уште 6 хороскопски знаци на следната страна...Би можело да ве интересира:

„Зошто се разбудив толку рано?“ - првата мисла на секој од знаците во новогодишното утро За некои е сосема обично утро како и секое друго. За други 1 јануари означува но...
Годишен хороскоп за 2018-та - Риби Рибите ќе имаат енергична 2018 година со голем напредок на поле кариера и љубов....
Кој лик од Хари Потер му одговара на вашиот хороскопски знак? Богатиот свет на вештерки, волшебници и други волшебни суштества, креирани од Џ....

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg