Со кој знак најтешко се раскинува, а кој е најдобар бивши?


Со кој знак најтешко се раскинува, а кој е најдобар бивши?

Раскинувањата се тешки, но постојат луѓе кои важат за одлични бивши. Сепак, ги има оние за кои треба добро да се подготвите ако сакате да раскинете.

so-koj-znak-najtesko-se-raskinuva-a-koj-e-najdobar-bivsi-01.jpeg

Кој хороскопски знак е најтежок, а кој најлесен за ова непријатно разделување?

Оној знак кој најтешко го прифаќа раздвојувањето дефинитивно е Рибата.

Ако сакате да раскинете со Риби, тогаш вооружајте се со трпение.

Рибите се интиуитивни, но тоа не значи дека така лесно ќе го прифатат она што им го сервирате.

Ако се обидете да се дистанцирате, ќе очекуваат долги пораки и објаснувања од вас, барајќи детални објаснувања што можеле да направат подобро за да ве задржат.

so-koj-znak-najtesko-se-raskinuva-a-koj-e-najdobar-bivsi-02.png

Хороскопскиот знак пак, кој во истиот момент кога ќе сфати дека работите не одат, ќе крене раце и ќе ве остави слободни, без молби и емоционални уцени е Стрелецот.

Исто така, не навредува, па љубезно ќе продолжи да ви честита роденден и разни приватни и деловни достигнувања. Секако, ќе прифати и ако не сакате.

Има големо срце, емотивен знак е, но не очекува ништо од вас за возврат. Слободниот дух на Стрелецот го прави идеален бивши.

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Најголемата иронија кај секој хороскопски знак Сите 12 знаци во Зодијакот си имаат темна, иронична страна која вешто се обидува...
По кои карактеристики се издвојуваат луѓето родени во јули? Дури и кога им е најтешко, кога се несреќни, под стрес или преморени, овие луѓе ...
Животни принципи според кои се водат припадниците на знакот Лав Лавовите дефинитивно се социјален тип на личности кои обожаваат да се дружат, но...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg