Зошто е толку неверојатно тешко да ве сакаат, според хороскопскиот знак


Зошто е толку неверојатно тешко да ве сакаат, според хороскопскиот знак

Бик - Затоа што сте тврдоглави, секогаш сакате да биде по ваше, одбивате да правите компромиси и фокусирани сте на тоа секогаш да бидете во право.

zoshto-e-tolku-neverojatno-teshko-da-ve-sakaat-spored-horoskopskiot-znak-01.jpg

Која карактеристика ве прави тешки за партнерите? Со што им предизвикувате мака на партнерите?

Зошто е тешко да ве сакаат?

Овен

Затоа што имате немирен дух, мразите рутина, лесно ви здосадуваат работите и правите луѓето да чувствуваат дека не се доволно возбудливи за вас.

Бик

Затоа што сте тврдоглави, секогаш сакате да биде по ваше, одбивате да правите компромиси и фокусирани сте на тоа секогаш да бидете во право.

Близнаци

Затоа што избегнувате да носите одлуки, сакате другата личност да избере сè за вас, не прифаќате одговорност за носење на одлуки и целата работа му ја препуштате на партнерот.

Рак

Затоа што сте премногу фини, никогаш не врескате, никогаш не барате ништо, не се жалите и секогаш се согласувате со партнерот за сите работи, постојано правите жртви за да ги усреќите другите и на крај сте неавтентични и здодевни.

Лав

Затоа што се грижите премногу што мислат другите, дури го тренирате партнерот што да каже во јавност или пред вашето семејство, правите 50 фотографии за да изберете една совршена и повеќе сте концентрирани на тоа како изгледа вашата врска, отколку каква е навистина.

Девица

Затоа што постојано имате штит околу себе, правите шеги кога работата е крајно сериозна и се смеете кога имате проблеми, наместо да разговарате за нив и да ги решавате, никогаш не ја прикажувате вашата реална, ранлива страна.

Уште 6 хороскопски знаци на следната страна...Би можело да ве интересира:

Кој хороскопски знак најбрутално ќе ви го скрши срцето во животот? Пред да се вљубите до уши или да ја официјализирате врската, можеби е добро да с...
Хороскопски знаци со кои сигурно ќе се расправате ако сте во врска Постојат луѓе кои по секоја цена сакаат да избегнат конфлит, но ги има и оние ко...
„Зошто се разбудив толку рано?“ - првата мисла на секој од знаците во новогодишното утро За некои е сосема обично утро како и секое друго. За други 1 јануари означува но...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg