Еден љубовен совет кој му е потребен на секој хороскопски знак


Еден љубовен совет кој му е потребен на секој хороскопски знак

Лав - Не пропуштате ништо ако извесен период сте сингл, нема потреба да брзате за да стапите во брак.

eden-ljuboven-sovet-koj-mu-e-potreben-na-sekoj-horoskopski-znak-01.jpg

Кој љубовен совет му е потребен на секој хороскопски знак? Што треба добро да знае?

Овен

Вашето срце е поотпорно од што мислите, на моменти може да боли многу, но ќе закрепнете.

Бик

Не треба да си заминувате при првата неволја, но и не треба да останувате ако гледате дека само вие се трудите да ги поправите проблемите.

Близнаци

Љубовта нема да стане полесна како стареете, секогаш ќе мора да вложувате труд, без разлика колку долго сте заедно.

Рак

Ставањето крај на лоша врска сега е подобро отколку останување со погрешна личност засекогаш.

Лав

Не пропуштате ништо ако извесен период сте сингл, нема потреба да брзате за да стапите во брак.

Девица

Секој пронаоѓа љубов во различна фаза од животот, престанете да го споредувате вашето патување со она на луѓето околу вас.

Уште 6 хороскопски знаци на следната страна...Би можело да ве интересира:

Љубовен хороскоп за јуни 2021: Бикови - луда и страсна авантура, Стрелци - ќе ја криете вистината од... Што ви претстои на поле љубов во месец јуни? Кој ќе има незаборавна авантура со ...
Љубовен хороскоп за јуни 2020: Биковите ќе се заљубат во пријател, Водолиите ќе почнат заеднички жив... Почетокот на месец јуни кај многу парови ќе донесе тензични односи, љубомора и н...
Љубовен хороскоп за март 2019: Стрелците ќе се смират со бившите, Вагите ќе влезат во врска без обвр... Месец март носи нови предизвици, промени и случувања на љубовно поле за секој хо...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg