Лавови - сакаат доминација: Како подзнакот ви влијае на сексуалниот живот?


Лавови - сакаат доминација: Како подзнакот ви влијае на сексуалниот живот?

Познакот во Зодијакот може да ви открие многу за изгледот, однесувањето, начинот на кој околината ве доживува, но и за сексуалните желби, потреби и капацитети.

kako-podznakot-vi-vlijae-na-seksualniot-zivot-01.jpg

Подзнакот се одредува според часот и минутата во која сте родени, а од него зависи и тоа колку сте еротични, како сакате, дали сте романтични, дали сакате брза или долга предигра и дали заведувате или ве освојуваат.

На кратко, во една реченица, како подзнакот ви влијае на сексуалниот живот?

Овен – Преземаат иницијатива во сексот и лесно ги возбудува фантазирањето.

Бик – Обожаваат долга предигра како би се опуштиле.

Близнаци – Заведуваат со својата вербална умешност и интелигенцијата им е афродизијак.

Рак – Мораат да бидат сигурни во љубота, пред да се препуштат на сексот.

Лав – Сакаат да доминираат, но и да ги исполнат сите желби на партнерот.

Девица – Склони се на перфекционизам и сакаат кога телата изгледаат добро.

Уште 6 хороскопски знаци на следната страна...Би можело да ве интересира:

Кој хороскопски знак најбрутално ќе ви го скрши срцето во животот? Пред да се вљубите до уши или да ја официјализирате врската, можеби е добро да с...
Стрелецот остава хаос во кујната и поплава во бањата – Иритантни особини кај секој од хороскопските ... Оставањето неред зад себе, несмасноста или доцнењето, иако навидум се мали нешта...
Какви се хороскопските знаци кога ќе ви дојдат на гости? Поканата за ручек или вечера во топлината на домот, отсекогаш се сметала за одли...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg