Eдна важна лекција што ја научи секој хороскопски знак од последната љубовна врска


Eдна важна лекција што ја научи секој хороскопски знак од последната љубовна врска

Бик - Сфативте дека стандардите ви се пониски од што треба да бидат и дека дозволувате луѓето да ја користат вашата добрина.

edna-vazhna-lekcija-shto-ja-nauchi-sekoj-horoskopski-znak-od-poslednata-ljubovna-vrska-01.jpg

Кој хороскопски знак сфати дека има проблем со љубомората и контролирањето на љубоморните испади, а кој дека дозволува луѓето да го искористуваат?

Каква лекција научи секој хороскопски знак од последната љубовна врска?

Овен

Сфативте дека немате многу време за да посветувате на љубовната врска, туку сте фокусирани на поважни работи од тоа според вашите критериуми, како што е кариерата и сосема ви е во ред да бидете сингл.

Бик

Сфативте дека стандардите ви се пониски од што треба да бидат и дека дозволувате луѓето да ја користат вашата добрина и треба да поставите поцврсти граници за да се заштитите себеси.

Близнаци

Сфативте дека не сте сигурни што сакате од една врска и дека не сте подготвени за носење на долгорочни, односно животни одлуки на поле љуобов, барем не засега.

Рак

Сфативте дека сте подготвени да ризикувате во име на љубовта и дека кога сакате некој ќе сторите апсолутно сè за да го направите среќен, дури и ќе го ставите пред себеси.

Лав

Сфативте дека сте личност на која ѝ е потребно многу квалитетно време минато со партнерот, едноставно не можете да поминете долг период без да бидете во контакт со него.

Девица

Сфативте дека ви е потребен личен простор за да бидете среќни, не сакате постојано да бидете со партнерот и да си изјавувате љубов, едноставно си ја сакате слободата.

Уште 6 хороскопски знаци на следната страна...Би можело да ве интересира:

Хороскоп во една реченица: Што да очекувате од 2018-та година? 2018-та година на некого ќе му донесе радост и убави моменти, на друг успех на п...
3 хороскопски знаци кои можат да живеат сами и да бидат среќни само со себе Додека некои луѓе не можат да поднесат самотија, има такви кои можат да бидат са...
3 хороскопски знаци кои се магнет за богатство Додека едни работат напорно, прекувремено и за викенди за да заштедат некој дена...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg