Лавот доживува средовечна криза, Стрелецот бара некој подобар – Зошто знаците изневеруваат?


Лавот доживува средовечна криза, Стрелецот бара некој подобар – Зошто знаците изневеруваат?

Кој колку изневерува согласно астрологијата и уште побитно – зошто? Постои група на таканаречени емоционални изневерници кои се поврзуваат на духовно и интелектуално ниво со други луѓе, и не се премногу заинтересирани за самиот сексуален чин.

Zoshto-znacite-izneveruvaat-01.jpg

Други пак, како Скорпијата, ги интересира само физичкото, односно сексуалното задоволство. 

Колку и зошто изневерувате според хороскопскиот знак?

Овен

Поради големото его, Овенот е секогаш во потрага по внимание. Сака да флертува и најчесто е поттикнат од емоциите, не и од сексуалната возбуда.

Овенот е огнен знак, но не посегнува по забрането овошје. Ќе се реши да изневери само доколку дознае дека партнерот веќе го изневерил, чисто за да ги израмни сметките.

Бик

Бикот е еден од најверните знаци во зодијакот. Самата помисла на неверство му создава мачнина и солзи. Но, слично како и Овенот, доколку дознае дека е изневерен, ќе врати „мило за драго“.

Ова воедно е знак што никогаш нема да прости неверство, бидејќи силно верува дека скршеното не може да се залепи.

Близнаци

Доколку Близнаците најдат некој со кого ќе се поврзат на интелектуално ниво и ќе водат разговори длабоко во ноќта до раните утрински часови, тие се способни за неверство.

За нив, овој вид на неверство, односно ваквото интимно поврзување со нечија душа е многу пострашно отколку телесниот, сексуален акт.

Рак

Ракот ќе „умре“ од грижа на совест доколку го изневери партнерот. Многу веројатно е дека ќе го признае тоа во првите 5 минути.

Доколку, пак, се одлучи на неверство, многу лесно се вплеткува во љубовни триаголници.

Ракот има ниска самодоверба, па со самото тоа што некој му посветил внимание ќе го натера да ја изгуби главата во облаци.

Лав

Како типичен огнен знак, Лавот копнее по адреналин и возбуда. Себеси се смета за надарен љубовник и ќе направи сè за да го докаже тоа.

Лавовите се особено подложни на средовечна криза. Честопати менуваат постари за помлади партнери, покрај кои тие самите ќе се чувствуваат помладо.

Девица

Девиците, слично како и Близнаците, ѝ припаѓаат на групата на емоционални изневерници. Но, тие чувствуваат и силна грижа на совест.

Девиците ќе се решат на неверство доколку ги презеле сите чекори за да ја подобрат врската, а таа сепак оди во пропаст, или доколку силно се поврзат со некого на спиритуално ниво.

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

Еден хороскопски знак кој секоја жаба ја претвора во принц Алфа жена, амбициозна, дисциплинирана, организирана, трпелива, одговорна, одлучн...
Најголемата љубовна грешка која ја правите, според хороскопскиот знак Секој од нас направил барем една грешка поради која некоја врска пропаднала или ...
Како секој хороскопски знак ја покажува својата најлоша страна? Секој човек има своја добра и своја лоша страна, колку и да не сакаме да признае...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg