Една карактеристика поради која немате среќа во љубовта, според хороскопскиот знак
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
монтер 18-01-2022


Една карактеристика поради која немате среќа во љубовта, според хороскопскиот знак

Некои луѓе се посреќни кога се сингл, а други пак постојано си го поставуваат прашањето зошто се сами и каде грешат?

edna-karakteristika-poradi-koja-nemate-srekja-vo-ljubovta-spored-horoskopskiot-znak-01.jpg

Хороскопот, како и за многу други работи, така и на ова прашање има одговор, а еве на кои карактеристики треба да внимавате доколку сакате да ја промените љубовната ситуација.

Овен

Сакате постојано да го имате главниот збор и имате потреба да контролирате сè во врската, но тоа може да стане неподносливо за партнерот.

Бик

Поради посесивноста понекогаш сакате да манипулирате со партнерот. Секогаш сè мора да биде како што ќе кажете или како што сте замислиле вие.

Близнаци

Празни ветувања. Многу сакате да говорите, но кога ќе го добиете тоа што го сакате, знаете да се оддалечите од личноста, што не е најдобар пристап за стабилна врска.

Рак

Премногу сте чувствителни и романтични, но контрадикторно, се чувствувате дека се задушувате доколку партнерот ви ги возвраќа емоциите на ист начин.

Лав

Имате премногу барања, сакате постојано партнерот да ви покажува дека е заинтересиран за вас и за некои личности тоа може да биде мошне напорно и исцрпувачко.

Девица

Не сакате премногу да ги покажувате емоциите. Знаете да сакате мошне силно, но тоа што по природа сте студени делува како воопшто да не сте заинтересирани.Би можело да ве интересира:

Најголемата иронија кај секој хороскопски знак Сите 12 знаци во Зодијакот си имаат темна, иронична страна која вешто се обидува...
Годишен хороскоп за 2018-та - Вага Во оваа година мора да обрнете повеќе внимание на здравјето, додека не е доцна. ...
Најголемата љубовна грешка која ја правите, според хороскопскиот знак Секој од нас направил барем една грешка поради која некоја врска пропаднала или ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg