Лавот – „Јас можам“, Водолијата – „Јас знам“ – Мотото на секој хороскопски знак
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
монтер 18-01-2022


Лавот – „Јас можам“, Водолијата – „Јас знам“ – Мотото на секој хороскопски знак

Секој од 12-те хороскопски знаци си има своја мантра, односно свое мото по кое живее. За некого тоа е „Јас мислам“, за друг „Јас посакувам“.

Mototo-na-sekoj-od-znacite-01.jpg

Дали може да погодите кое е вашето? Доколку сте љубопитни за себе или некој од блиските, продолжете со читање:

Овен: „Јас сум.“

Овенот е автентичен и нема време за лаги и лицемерие. Тоа што го гледате – тоа и го добивате. Најмногу ја цени искреноста и луѓето коишто не се обидуваат да бидат нечија копија.

Бик: „Јас имам.“

Бикот како најголем хедонист ги цени материјалните работи, но и искуствата, доживувањата и луѓето. Она што го поседува му е особено важно и се обидува да го заштити и зачува по секоја цена.

Близнаци: „Јас мислам.“

Овој знак е зависен од комуникација. Се одликува со активен ум кој постојано сака да размислува и истражува. Има жед за знаење и информации, кои воедно се најголемото богатство за Близнаците.

Рак: „Јас чувствувам.“

За Ракот, животот е изгубена битка доколку во него нема емоции. Тој е емпатичен, чувствителен и има тенденција да ги набљудува нештата низ призмата на емоциите. Воедно ги сака луѓето коишто го прават истото како него.

Лав: „Јас можам.“

Лавот е моќен, непоколеблив, и се одликува со силна волја и енергија за остварување на целите. Сè што наумил, Лавот ќе го исполни, па оттука неговото мото не треба да ни доаѓа како преголемо изненадување.

Девица: „Јас анализирам.“

Она што другите најчесто ги заморува, за Девицата е уживање во процесот. Таа има силно изразен аналитички ум и сака да отплеткува замрсени, невозможни ситуации. Умее да анализира логички и практично и никогаш не се уморува од овој процес.

Продолжува на следната страница... Би можело да ве интересира:

3 хороскопски знаци кои можат да живеат сами и да бидат среќни само со себе Додека некои луѓе не можат да поднесат самотија, има такви кои можат да бидат са...
6-те хороскопски знаци со најголемо срце Лав - Тие се полни со охрабрување за саканите и секогаш подготвени да ги одбрана...
Хороскоп во една реченица: Што да очекувате од 2018-та година? 2018-та година на некого ќе му донесе радост и убави моменти, на друг успех на п...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg